אדלשטיין הנחה לבדוק מתן חיסונים למורים עוד השבוע, מבצע החיסונים מתרחב

שר הבריאות יולי  אדלשטיין הנחה אתמול (שבת) את מנכ"ל משרדו, פרופ’ חזי לוי, לבדוק מתן חיסון לקורונה לצוותי ההוראה כבר בשבוע הקרוב, בכפוף להחלטת הוועדה לתעדוף החיסונים. ההנחייה מגיעה לאחר פניה לאדלשטיין משר החינוך יואב גלנט, וממזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. בן דוד הודיעה בחמישי כי המשך הפעלת מערכת החינוך בזמן הסגר מחייב מתן קדימות למורים בחיסון, ואיימה כי אם המורים לא יקודמו תבחן הסתדרות המורים צעדים משפטיים.

מבצע החיסונים, שהחל בשבוע שעבר, יתרחב השבוע. החל מהיום (ראשון) יפעלו 150 תחנות חיסונים ברחבי הארץ, ועד יום שלישי ייפתחו 80 תחנות נוספות ומספר התחנות יעמוד על 230.

בתי החולים, שחיסנו בשבוע האחרון את הצוותים הרפואיים שלהם, יהפכו גם הם למרכזי חיסונים לציבור הרחב, בשלב זה לאנשים מעל גיל 60 ולקבוצות סיכון. חלק מבתי החולים כבר החלו לאפשר לציבור הרחב להתחסן, והיתר ייפתחו בשבוע הקרוב.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נכון לשישי האחרון חוסנו בישראל כמעט 210 אלף בני אדם, מתוכם 74 אלף ביום חמישי בלבד. לפי אתר TheWorldInData, ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בחיסונים ביחס לאוכלוסיה – 2.41 מחוסנים לכל 100 תושבים, שנייה רק לבחריין עם 3.03 מחוסנים ל-100 איש ועוקפת את בריטניה עם 1.41.

מבצע החיסונים המשיך גם בסוף השבוע. בשירותי בריאות כללית הודיעו שמרבית תחנות החיסון יפעלו בשישי ובשבת בשעות 8:00 עד 20:00.

השר אדלשטיין הודיע בחמישי שהורה למנכ"ל המשרד, פרופ’ חזי לוי, להיערך לקצב של 100 אלך חיסונים בשבוע. ראש הממשלה נתניהו אמר אתמול (שבת) כי הממשלה שואפת להגדיל את הקצב ל-150 אלף מנות חיסון ביום החל בסוף השבוע. לדבריו, הוא שוחח עם מנהלי חברות החיסונים על הגברת קצב אספקת החיסונים לישראל, ולדבריו ייתכן שהדבר יתאפשר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website