אדלשטיין: “לא יהיה מחסור במנות חיסון”

"צריך לשמור על ההנחיות של תיעדוף לאוכלוסיית הסיכון. ברגע שקבוצת הסיכון תהיה בטוחה נוכל לעבור לחסן קבוצות אחרות", כך אמר היום (שני) שר הבריאות יולי אדלשטיין במסיבת עיתונאים במרכז החיסונים האחוד בשדרות.

עוד הוסיף השר כי "אנחנו מתקרבים לחצי מיליון מתחסנים. אני שומע שמועות שתהיה מחסור, לא יהיה, אנחנו אמורים לקבל עוד מיליוני מנות בשבועות הקרובים".

את החלטת ועדת החינוך אתמול להמשיך כסדרם את הלימודים בכיתות ה’-י’ במהלך הסגר כינה אדשלטיין "חסרת אחריות וחסרת כל הבנה". לטענתו, "אני מקווה שיחזרו בהם ויתנו לנו לנהל את המגפה, ולאפשר לי"א וי"ב להמשיך בלימודים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי אדשלטיין, "יש תקווה לחסן את כל אוכלוסיית הסיכון בשבועות הקרובים. אנחנו מנסים להקדים את הגעת החיסונים, אבל גם בלי הקדמות ובלי טובות נהיה עם מיליוני חיסונים בשבועות הקרובים".

על מבצע החיסון ביישובים מרוחקים וקטנים אמר השר כי "ישראל הראשונה בעולם שקיבלה אישור מפייזר לפצל את מנות החיסון למגשים קטנים. זו בשורה גדולה ליישובים הקטנים".

אדשלטיין אמר הבוקר כי עד כה התחסנו לקורונה בישראל 379 אלף בני אדם, ושהקצב ממשיך לעלות. "תחילת שבוע שני למבצע החיסונים, ואנחנו מגרדים את ה-100,000 חיסונים ביום. זה בזכות עבודה מדהימה של אנשי משרד הבריאות, קופות החולים, בתי החולים ומד"א. ויותר מכולם – בזכותכם, אזרחי ישראל, שאתם נרתמים ומגיעים להתחסן. נמשיך כך, וגם נגביר את הקצב עוד יותר".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website