אווה פביאן ומתן רודיטי זכו באליפות ישראל בשחייה במים פתוחים

אליפות ישראל בשחייה במים פתוחים (צילום: פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה)

אווה פביאן ומתן רודיטי זכו היום (שבת) באליפות ישראל בשחייה במים פתוחים במשחים ל-10 ק"מ הנערכת באילת והבטיחו את הכרטיס לאליפות העולם. המשחה הוא חלק מהסבב האירופאי, בו זכו מרק אנטואן אוליבייה הצרפתי וצ’לסי גובצקה האוסטרלית במדליות הזהב.

73 שחיינים ושחייניות מ-13 מדינות השתתפו בתחרות ובה אלופי עולם, אלופי אירופה ואלופים אולימפיים גם בגברים וגם בנשים. התחרות נחשבת גם כאליפות ישראל ובה נקבעים הקריטריונים לסגל הנבחרת הבוגרת לשנה הקרובה.

במשחה הנשים המנצחת גובצקה האוסטרלית סיימה בזמן של 1:54:02.2 שעות והקדימה את בת ארצה, מדלין גוף,  1:54:03.7 שעות. אווה פביאן סיימה ראשונה בין הישראליות ובמקום ה-20 הכללי עם זמן של 1:59:19.8 שעות. אורין גבלן סיימה שניה בין הישראליות ובמקום ה-24 הכללי 2:04:29.9 שעות

פודיום הישראליות: עדן גירלואנצה, אווה פביאן ואורין גלבן (צילום: פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה)

פביאן אמרה בסיום: "היה משחה מאוד קשה אבל כיף, שחיתי בכל הכוח ונתתי את הכול. המטרה שלי במשחים הבאים היא להיות בסוף גם בסיבוב האחרון, אני יודעת במה אני צריכה להשתפר ואני אעבוד על זה".

משחה הגברים היה ברמה עולמית, מהיר מאוד וצמוד, כאשר שניות ספורות הפרידו לאורך הדרך בין המקום הראשון עד לאזור המקום ה-25.  המנצח אוליבייה הוא אלוף העולם לשעבר ב-5 ק"מ, בעל מדליית ארד מאולימפיאדת ריו במשחה ל-10 ק"מ, קבע זמן של 1:47:56.2 שעות. מתן רודיטי סיים במקום ה-14, בזמן של 1:48:18.8, יונתן אחדות סיים שני ו-25 במיקום הכללי ,בזמן של 1:48:59 שעות.

רודיטי אמר בסיום: "אני שמח מאוד על הזכייה באליפות ישראל ועל הקריטריון לאליפות העולם אך אני מאוכזב מהמיקום הכללי, ציפיתי מעצמי ליותר. יש כמה דגשים במשחה שאעבוד עליהם לקראת התחרויות הבאות, אבל בסך הכול נהניתי וכיף לפתוח את העונה ולהרגיש את הקצב".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website