אוטובוס התהפך בסמוך לבית חורון, שני נוסעים נהרגו ו-41 נפצעו

שני בני אדם נהרגו ו-41 נפצעו בתאונת דרכים קטלנית בה היו מעורבים רכב מסחרי ואוטובוס בכביש 443 הבוקר (ראשון), בסמוך ליישוב בית חורון שבאיזור בנימין. בין הפצועים שניים במצב קשה וחמישה במצב בינוני. יתר 34 הפצועים נפגעו באורח קל. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי הכביש חסום לתנועה לשני הכיוונים, ומומלץ לא להגיע למקום ולנסוע בדרכים חלופיות.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי האוטובוס, שהיה מלא בנוסעים, התנגש ברכב המסחרי והתהפך על צידו. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצועים, וכוחות כיבוי והצלה ממחו"ז יו"ש פעלו לחלץ שלושה נוסעים שנלכדו.

הפצועים פונו לבתי החולים הדסה הר הצופים, הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים, בי"ח אסף הרופא בצריפין, בי"ח שיבא בתל השומר ובי"ח איכילוב בתל אביב. לבי"ח הדסה עין כרם פונה פצוע אחד קשה, ולבי"ח שערי צדק פונו 14 פצועים, בהם אחד במצב קשה, שלושה במצב בינוני ועשרה במצב קל. לבי"ח אסף הרופא פונו 11 פצועים, בהם שניים במצב בינוני ותשעה במצב  קל, לבי"ח שיבא בתל השומר פונו שמונה פצועים במצב קל, לבי"ח הדסה הר הצופים פונו שישה פצועים במצב קל ולבי"ח איכילוב פונה פצוע אחד במצב קל.

מוקדי המידע של בתי החולים:

  • במרכז הרפואי שיבא תל השומר נפתח מרכז מידע שמספרו 1255131
  • בשערי צדק בירושלים נפתח מרכז מידע שמספרו 1255125, ופקס לכבדי שמיעה שמספרו 02-6522950
  • הדסה עין כרם – מוקד מידע  ‭1255-122‬
  • הדסה הר הצופים – מוקד מידע ‭1255-121

אוריאל גולדברג, חובש בכיר במד"א, סיפר: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים, כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס, יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום ביצענו הערכה רפואית לפצועים, שניים מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו. כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום המשיכו את הטיפול הרפואי ופינו את הפצועים לבתי החולים"

דוד קריספל, מנהל אגף המבצעים של ‘איחוד הצלה’ מדווח מהזירה: "כשהגעתי למקום יחד עם חובשים נוספים שהיו בסמיכות למקום הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לנפגעים. חלקם היו לכודים וצוותי כיבוי פעלו לחלצם. למרבה הצער מדובר בזירה קשה עם מעורבות מספר רב של נפגעים ששהו ברכב ובאוטובוס שהתהפך".

אורי עופרי חובש באיחוד הצלה הוסיף: "חלק מהנפגעים פונו בניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים של איחוד הצלה שהגיעו למקום. כמו כן עקב אופי האירוע הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן, היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

תאונה בכביש 443 (דוברות המשטרה)

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website