אופיר אקוניס מונה לשר העבודה והרווחה, לאחר שמונה חודשים ללא שר במשרה מלאה

הממשלה אישרה אתמול (ראשון) את מינויו של השר אופיר אקוניס הליכוד לשר העבודה והרווחה, בנוסף לתפקידו כשר המדע והטכנולוגיה. המינוי אושר לאחר שמונה חודשים ללא שר רווחה. יכולתו של אקוניס להשפיע על מדיניות המשרד תהיה מוגבלת מכיוון שהממשלה הנוכחית היא ממשלת מעבר. עם זאת, מצב זה עדיף בהרבה על היעדר שר. ח"כ משולם נהרי מש"ס ימונה לסגנו של אקוניס.

משרד הרווחה אחראי על מערכות הרווחה בישראל, וכן על קביעת מדיניות בתחומי העבודה ואכיפת חוקי העבודה. גם המוסד לביטוח לאומי, שנמצא כרגע בעימות עם משרד האוצר על עצמאותו הכלכלית, נמצא באחריות המשרד.

עם אישור מינויו כתב אקוניס בחשבון הפייסבוק שלו כי "אני מתחייב בפניכם, כפי שהתחייבתי ונהגתי בכל תפקידיי הקודמים לפעול מכל ליבי, למען אזרחי ישראל – באשר הם. בממלכתיות, ביסודיות, על מכלול אמונותיי ותפיסות עולמי, שידועות וחשופות גם למי שאינו תומך בהן, ולעשות ככל יכולתי כדי להיות שליח נאמן שלכם, במשימה כבדת אחריות וחיונית כל כך לאוכלוסיות רבות כל כך במדינתנו."​
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד העבודה והרווחה נותר ללא שר החל ממאי האחרון, אז התפטר ממנו השר חיים כץ בעקבות הגשת כתב אישום נגדו. בעקבות ההתפטרות עבר תיק הרווחה לראש הממשלה בנימין נתניהו. בנובמבר האחרון הוגשו כתבי האישום גם כנגד נתניהו, והוא הודיע שיתפטר מתפקידיו כשר, בכפוף לפסיקת בג"ץ שאינה מאפשרת לשר שהואשם בעבירה פלילית להמשיך בתפקידו.

נתניהו החל לאייש את המשרדים בהם החזיק. לשר הבריאות מונה ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) שכיהן כסגן שר במשרד. בתחילת ינואר הודיע נתניהו כי ימנה לתפקיד שר הרווחה את שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון (הליכוד), כחלק מסבב מינויים בו ימונה סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן (ש"ס) לשר השיכון, סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) לשרת התפוצות, ח"כ דוד ביטן (ליכוד) לשר החקלאות. בהמשך ירד מינויים של כהן וביטן מסדר היום בעקבות חשש מביקורת שיפוטית על מינוי שלושה שרים נוספים לממשלה המכהנת כממשלת מעבר, שלא זכתה לאמון הכנסת.

בסופו של דבר החליט נתניהו למנות את אופיר אקוניס לשר העבודה והרווחה בנוסף על תפקידו כשר המדע, ומשולם נהרי יתמנה לסגנו ויחדל מלשמש סגן שר במשרדי הפנים ופיתוח הפריפריה. חוטובלי מונתה לשרת התפוצות, והשר צחי הנגבי מונה לשר החקלאות, בנוסף לתפקידו כשר לפיתוח אזורי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website