אושרה רפורמת טיפולי שיניים הכוללת טיפולים חינמיים לילדים מגיל 8 ועד גיל 18

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) פה אחד את הצעת סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן להרחיב את רפורמת טיפולי השיניים הכוללת טיפולי שיניים בחינם בקופות החולים עד גיל 18 וסבסוד טיפולי שיניים לקשישים בני 75 ומעלה. כמו כן, במסגרת ישיבת הממשלה שעסקה בהרחבת סל שירותי הבריאות לשנת 2019 הנחה ראש הממשלה את ליצמן, להגיש לממשלה בתוך שבועיים מספר חלופות לעדכון קבוע של סל שירותי הבריאות.

עד היום ניתנו טיפולי השיניים בחינם לילדים מגיל 8 ועד לגיל 16. בהתאם לכך, החל מהיום 6 לינואר 2019, זכאים ילדים ובני נוער עד גיל 18 לטיפולי שיניים מניעתיים ומשמרים במסגרת סל שירותי הבריאות, באמצעות קופות החולים. במסגרת הרפורמה, טיפולי שיניים יינתנו ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 שקלים לטיפול, ולא יותר מ-49 שקלים לביקור. את השירות ניתן לקבל בקופות החולים בהן מבוטחים הילדים, במרפאות הקופה או במרפאות הקשורות איתה בהסכם.

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן אמר: “אני חש סיפוק עצום על שהצלחתי להגיע ליעד אותו הצבתי עם כניסתי לתפקיד במשרד הבריאות. התחלנו את רפורמת השיניים לילדים מגיל 8 ועלינו שנה אחר שנה עד לגיל 18. אני מברך על הירתמות כל חברי הממשלה להעביר את הרפורמה, ולהזכירכם בתחילת הדרך עברנו קשיים ומהמורות אך לא הרפיתי. זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל. טיפולי השיניים היו במשך כל השנים הוצאה גדולה ומיותרת בכיסם של כל אזרחי ישראל וכיום הם ניתנים ללא עלות במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי בקופות החולים".

מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב הוסיף: "אני גאה לומר כי החל מהיום, הורים לא ידרשו עוד לשבור קופת חיסכון עבור בריאות השן לילדיהם. נושא חשוב זה הוא אבן דרך בדרכנו לקיים חברה שבה ערכי הבריאות נגישים, זמינים ושווים לכל כיס."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website