אושרה תכנית לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הבלתי פורמלית

הממשלה תאשר היום (ראשון) תקצוב תכנית תלת-שנתית לעידוד שילובם של ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים במסגרת החינוך הבלתי-פורמלי. את התכנית אישרו שר החינוך, נפתלי בנט, שר העבודה והרווחה, חיים כץ ושר האוצר, משה כחלון. התכנית תעמוד על סכום של 40.5 מיליון ש"ח ותתפרש על גבי שלוש שנים. מדובר בשילוש התקציב הקיים שמועבר לתנועות וארגוני הנוער המשלבים פעילות של ילדים עם מוגבלויות עם ילדים מהאוכלוסייה הכללית. עד היום עמדה התמיכה על ארבע מיליון ש"ח בשנה וכעת היא תעמוד על כ-13.5 מיליון שח בשנה.

כנפיים של קרמבו (צילום: דוברות כנפיים של קרמבו)

התקצוב הנו בין משרדי, כאשר סך הכול, משרדי העבודה והרווחה והחינוך ישקיעו 12 מיליון שקלים כל אחד, האוצר תשעה מיליון שקלים, משרדי הבריאות ושוויון חברתי יקצו שלושה מיליון שקלים כל אחד ומשרד ראש הממשלה יעביר מיליון שקלים וחצי.

מנכ"לית כנפיים של קרמבו, טליה בזרנו הראל: "אנחנו מודים לכל המשרדים ומעריכים את המאמצים הרבים של צוותי המשרדים שהחליטו לתמוך בפעילות הייחודית שלנו. התמיכה תאפשר לנו להמשיך ולפתוח סניפים ברחבי הארץ ולצרף אלפי ילדים עם צרכים מיוחדים מרשימות ההמתנה. גם ההשלכות העתידיות של פתיחת סניפי קרמבו בכל רחבי הארץ הן עצומות- יצירת חברה נגישה וסובלנית יותר המאפשרת לכל ילד באשר הוא להרגיש שייך, אהוב ומשמעותי וגידול דור שלם של בני נוער להיות מנהיגים מכילים".

"הצלחנו היום להביא הישג היסטורי עבור בני נוער עם צרכים מיוחדים בחינוך הבלתי פורמלי" מסרה מירב בן ארי, יו"ר השדולה לתנועות וארגוני הנוער. ההחלטה צפויה להיות מאושרת מחר (ראשון).

בסוף חודש נובמבר נמסר שכנפיים של קרמבו, עמותה המשלבת ילדים ונוער עם מוגבלויות מורכבות עומדת בפני סכנת סגירה. העמותה דיווחה על כך שישנם אלפיי הורים מכל הארץ אשר עומדים בתור בשביל לרשום את ילדיהם.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website