אושרו 940 מיליון שקלים לקצבאות הנכות, הקצבה לנכה תעלה ב-190 שקלים

הממשלה אישרה היום (חמישי) 940 מיליון שקלים לפעימה השלישית של העלאת קצבאות הנכות. המשמעות: תוספת מסתמנת של 190 שקלים לקצבת הנכות, רטרואקטיבית מינואר 2020.  

בנוסף לכך, יועלה סכום הקצבאות לבעלי נכות חלקית, אזרחים ותיקים ונכים ילדים ויתוקצבו תוספות לשירותים המיוחדים לנכים (שר"מ). 

הסכום שאושר תואם למתווה שהגישו ארגון ״נכה, לא חצי בן אדם״ בשיתוף עם ״הנכים הופכים לפנתרים״ וארגוני נכים נוספים. העלאת הקצבאות תתקיים במקביל להעלאת ה’דיסרגארד’ שאושרה בחודש יולי, ומאפשרת לנכים  להשתכר עד 5,300 שקלים מבלי שתיפגע קצבת הנכות.  
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לביא נאור ואייל כהן מובילי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים": ״אנו מברכים על ההסכם שהושג עם ממשלת ישראל ומודים לשר האוצר על הובלת המהלך והסיוע הרב בפתרון סוגיית קצבאות הנכים". 

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו״ר ״נכה לא חצי בן אדם״ אמר: "מה שקורה פה היום, בנוסף לדיסרגארד, הוא רגע היסטורי ללא ספק. אנחנו מביאים ביחד בשורות משמעותיות בדמות תוספת מלאה לנכים הקשישים, תוספת מלאה לשירותים המיוחדים, הכפלת קצבת שירותים מיוחדים לנכים המונשמים הקשים ביותר. את כל זה אנחנו מביאים בתוך הסכום כמו שהתחייבנו".

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״אני מברך אתכם על השותפות בהישג החשוב כאשר הממשלה אישרה אתמול את הצעתי והעברנו 940 מיליון שקלים לשנת 2020. ראיתי את עצמי, ואני עדיין רואה את עצמי, כנציג שלכם. הבהרתי מהרגע הראשון שהסעיף הזה לא נתון לוויכוח.אני חייב לציין שאנשי המשרד ליוו את זה בנאמנות מקצועיות לכל אורך הדרך". 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website