אושר הסדר הטיעון עם השר לשעבר גונן שגב | יישלח ל-11 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר היום (שלישי) את הסדר הטיעון שישלח את השר לשעבר גונן שגב ל-11 שנות מאסר. הסדר הטיעון נחתם לפני כחודש ובמסגרתו הודה שגב בעבירות של ריגול חמור ומסירת ידיעות לאויב. במסגרת הסדר הטיעון, הסכימו הצדדים כי העונש שיבוקש עבור שגב יהיה 11 שנות מאסר בפועל, בנוסף למאסר על תנאי. פרטים רבים בהסדר הטיעון נמצאים תחת צו איסור פרסום. גם כתב האישום נגד שגב היה ברובו אסור לפרסום, ומשפטו התנהל בדלתיים סגורות.

שר האנרגיה גונן שגב נשבע אמונים בכנסת. לידו מזכיר הכנסת שמואל יעקבסון. נובמבר 1995 (צילום ארכיון: אבי אוחיון לע"מ)

על-פי הפרטים הגלויים בכתב האישום, החל משנת 2012 ובמשך שש שנים, בזמן ששגב התגורר בניגריה, הוא הופעל על-ידי גורמי מודיעין איראניים. בזמן זה, שגב נפגש עם מפעיליו האיראניים במדינות שונות, יצר עמם קשר בהיקף נרחב, מסר להם מידע ופעל בשליחותם, "הכל בידיעה שההפעלה תסייע לאיראן במלחמתה בישראל". כתב האישום מציין גם כי גונן טס לאיראן, על מנת להיפגש בטהרן עם מפעיליו ולספק להם מידע מודיעיני הנוגע לישראל.

השר לשעבר גונן שגב בכניסה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם נפתח משפטו באשמת ריגול נגד מדינת ישראל, 5 ביולי 2018. (צילום: עמית שאבי)

שגב התגורר בשנים האחרונות מחוץ לישראל ונעצר לחקירת השב"כ והמשטרה מיד עם הגעתו לארץ, לאחר שנאסף מידע שהצביע על חשד כי שגב מקיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני ומסייע להם בפעילותם נגד מדינת ישראל. כתב האישום אושר בידי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה.

כתב האישום מפרט את אופי המידע אותו מסר גונן הכולל מידע אודות מערך האנרגיה בישראל אליו נחשף כשר האנרגיה, כמו גם מידע אודות בסיסים ומוסדות של שירותי הביטחון הישראלים, מידע אודות אישים הפועלים בשירותי הביטחון, ועוד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website