אושר מיזוג רשת וערוץ עשר – הערוץ המאוחד יתחיל לשדר במוצ”ש

הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין אישרה היום (ד’) את מתווה העסקה העדכני למיזוג בין רשת מדיה בע"מ וערוץ 10 החדש בע"מ. לאחר אישור במועצת הרשות השנייה מחר (חמישי), צפוי הערוץ הממוזג להתחיל לפעול כבר ממוצאי שבת הקרובה.

האישור היום, לפיו בעלי ערוץ 10, קבוצת RGE, יהיו בעלי השליטה בערוץ החדש מגיע לאחר שב-8 באוגוסט אושר המיזוג במתכונת הפוכה, לפיו השליטה תוענק לבעלי שידורי רשת.

"בעקבות שינוי מבנה העסקה שבה ובדקה הממונה את השלכות העסקה על התחרות. החלטת הממונה לאשר את המיזוג מבוססת על ממצאי בדיקתה, לפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ עשר לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. יציאת ערוץ עשר הייתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה". כלומר, השינוי בשליטה על הערוץ החדש לא שינה במאום את הניתוח המעשי – המיזוג נחוץ כדי לשמר את חדשות עשר", לשון ההודעה של רשות ההגבלים.

עוד נמסר כי אישור המיזוג הנוכחי ניתן גם הוא בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות הישראלית בע"מ בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת בע"מ, וזאת בטרם ביצוע המיזוג בשיטה המכונה "fix it first".

כמו כן, אישרה היום הממונה את ההתקשרות שבין קשת לבין רשת לפיה תרכוש קשת את אחזוקתיה של רשת בחברת החדשות. עסקה זו הובאה בפני הממונה במסגרת מימוש התנאי למיזוג רשת וערוץ עשר כאמור.

אישור הממונה על ההגבלים מצטרף לאישור הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, נושא שנבחן באריכות על ידי ראש הרשות לשעבר יוליה שמאלוב ברקוביץ’. עובדי ערוץ 10 טענו כי ברקוביץ’ פעלה להכשלת המיזוג ובדיונים איתם הביעה עמדות אישיות תוך חריגה מסמכותה. התנהלותה בנושא זה היה אחד הגורמים לאי הארכת הכהונה שלה כיו"ר הרשות השניה.

המימוש של המיזוג צפוי להיות מאושר סופית מחר במועצת הרשות השניה, וכך ביום שבת ייתכן כי הערוץ הממוזג יחל את שידוריו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website