אותרה ונוטרלה מנהרה נוספת שחצתה משטח לבנון לתוך ישראל

דובר צה"ל מסר הערב (רביעי) לוחמי צה"ל איתרו לפני מספר ימים מנהרת טרור התקפית נוספת, חמישית במספר, שנחפרה מהכפר השיעי עיתא א׳-שעב וחצתה לשטח ישראל. תוואי המנהרה נוטרל לפני זמן קצר באמצעות פיצוץ. הודעה בנושא נמסרה לראשי הרשויות הרלוונטיים ולכוחות יוניפי"ל.

דובר צה"ל חזר על האמירה כי "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל". עוד נמסר כי צה"ל ימשיך במשימת חשיפת ונטרול המנהרות על פי תוכנית.

במהלך סוף השבוע שעבר חשפו לוחמי צה"ל מנהרת טרור התקפית, רביעית במספר, של חיזבאללה שחצתה לשטח ישראל. היום הותר לפרסום כי המנהרה נחפרה ממרחב מערב הכפר השיעי רמיה וחדרה מטרים ספורים לשטח ישראל, אך לא השלימה את מוכנתה המבצעית לשימוש.

העץ הבודד שנשרף במרחב, והעלה את החשד בדבר מנהרה (אילוסטרציה: דובר צה"ל)

מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת המעקב השיטתי של הצוות המשותף לפיקוד הצפון ואגף המודיעין אחר שטח מיוער הסמוך לכפר השיעי רמיה ולשטח ישראל, אותרו מספר אירועים חריגים אשר החשידו את המרחב כמרחב ממנו חיזבאללה עלול לנסות לממש את תוכניותיו והם: שריפת עץ בודד במרחב במאי 2016, התרוממות סלעים חריגה ויצירת שבילים חדשים ולא טבעיים במרחב. ריכוז מאמץ שהתפרס על פני השנים האחרונות במגוון אמצעים, ויזואליים וטכנולוגיים, הובילו לגילוי מרחב התוואי בשטחנו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website