אות ״הנוער העובד״ הוענק לשלושה צעירים מצטיינים ומחוללי שינוי במקום עבודתם

שלושה נערים וצעירים קיבלו היום (שלישי) את אות ״הנוער העובד״ מידי יו״ר ההסתדרות, ארנון בר דויד, מזכ״ל הנוער העובד והלומד, פסח האוספטר ורכזת האיגוד המקצועי לנוער וצעירים, מורן כהן.

האות הוענק על מאבקם של בני הנוער והצעירים לקידום זכויותיהם במקומות העבודה, ״נערות ונערים שתוך עשיית צעדיהם הראשונים בעולם העבודה פעלו להפוך אותו לעולם עבודה טוב והוגן יותר״ כדבריהם של נציגי האיגוד המקצועי לנוער, בטקס שנערך.

ואלו מקבלי האות:

מתן קם (17) דולב

מתן, תלמיד כיתה י"א במגמת מכונות בבית הספר המקצועי "אורט התעשייה האווירית", עובד במפעל אביזרים של התעשייה האווירית. מעסיקיו העידו עליו כעובד מסור ואחראי שעובד במספר עבודות גם בשעות אחה״צ כמדריך רכיבה על סוסים וובדוכן פלאפל. מתן חבר בקבוצת ההנהגה בסניף הנוער העובד והלומד בבית הספר ואחראי על סיוע לחבריו במיצוי זכויותיהם והכשרתם בתעשייה אווירית ובעבודות הנוספות.

מתן קם (17) דולב. צילום: דורון הבסי

לירי חליפה (23) באר שבע

לירי עובדת במסעדת "שגב שף באר-שבע" מזה כשנה וחוסכת ללימודי רפואה. בעקבות "פסיקת הטיפים" שחוללה שינוי בענף המלצרות זיהתה לירי שהיא וחבריה לא מקבלים את הזכויות המגיעות להם והחליטה לאגד את חבריה למסעדה, להחתים את עובדי המסעדה לחברות בהסתדרות ולהקים ועד פעולה במסגרת ארגון המלצרים בהסתדרות הנוער העובד והלומד. לפני כשבוע לירי וחבריה הכריזו על יציגות במסעדה.

לירי חליפה (23) באר שבע. צילום: דורון הבסי

ארטיום פרולוב (20) בת ים

ארטיום עבד מגיל 14 עד גיל 16 בסופרמרקט "מחסני להב" בחולון דרך חברת קבלן. הוא ו-25 מחבריו, בגילאים 12 עד 18, עבדו כמשלוחנים ונוצלו באופן מחפיר – עבדו שעות רבות ללא שכר והתגמול היחידי שקיבלו היה טיפים מלקוחות. ארטיום וחבריו עבדו בסחיבת משקלים כבדים, נסעו בתאי המטען של רכבי המשלוחים ללא מושבים וּללא חגורות בטיחות, ואף עבדו לעתים עד ארבע לפנות בוקר, כשמספר שעות לאחר מכן, היה עליהם להגיע לבית הספר. ארטיום וחבריו פנו לנוער העובד והם נאבקים כבר 4 שנים לשינוי תנאי העסקתם.

ארטיום פרולוב (20) בת ים. צילום: דורון הבסי

״מחבקים את הנערים העובדים״

אות ״הנוער העובד״ הוענק במסגרת ישיבה חגיגית של ההסתדרות בבית הנוער העובד והלומד במסגרתה נכחו יו״ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, מנכ״ל ההסתדרות, אופיר אלקלעי וחברי הנהגת ההסתדרות.

בפתיחת הישיבה אמר יו״ר ההסתדרות, ארנון בר דויד ״כחלק מהשינוי לו התחייבתי, ההסתדרות נפתחת ומגיעה אל מקומות העבודה ומוסדותיה. אני מברך על כך שאת הישיבה הראשונה שלנו בחוץ אנו עורכים היום בבניין ההיסטורי והמדהים הזה ממנו יוצאת הפעילות המבורכת של הנוער העובד והלומד. כאן הערכים שכולנו מאמינים בהם – חיים, בועטים וקיימים".

בר-דוד פנה אל חברי התנועה ואמר: "כולנו מברכים ומחבקים אתכם על הפעילות הענפה שלכם. ההסתדרות ותנועת הנוער העובד והלומד – חד הן. נמשיך לשתף פעולה גם במישור האידיאולוגי וגם במישור הכספי תוך תמיכה הדדית זו לזו".

מזכ"ל הנוער העובד והלומד ורכז תנועת דרור ישראל, פסח האוספטר, אמר "זהו יום מיוחד ומרגש מאוד עבורנו שאתם מכבדים אותנו בנוכחותכם. אני מודה ליו"ר ההסתדרות על ההחלטה לקיים את הישיבה הראשונה של הנהגה מחוץ לבניין ההסתדרות, כאן אצלנו, ומלא תחושת הוקרה והערכה".

הנהגת ההסתדרות. צילום: דורון הבסי

חניכי הנוער העובד והלומד. צילום: דורון הבסי

חומרי הסברה של האיגוד המקצועי לנוער. צילום: דורון הבסי

Leave a Reply

Name *
Email *
Website