אחרי החבירה של ניסנקורן לבני גנץ, יו”ר נעמת גליה וולוך פורשת

יו"ר נעמת גליה וולוך הודיעה הבוקר (ראשון) על סיום תפקידה. וולוך, המכהנת בתפקיד יו"ר נעמת מזה שבע שנים, לא מסרה מדוע היא עוזבת מעבר למה שהגדירה כתחושת מיצוי, והאם יש קשר לבחירות הקרובות לכנסת. וולוך היא חברת סיעת "עוגנים" של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שוהדיע אמש (מוצ"ש) על הצטרפותו למפלגת "חוסן לישיראל" של בני גנץ.

בהודעה ששלחה לעובדות נעמת כתבה וולוך: "בסיפוק גדול ומתוך תחושת מיצוי אני מוצאת לנכון לסיים את תפקידי כיו״ר נעמת. היתה לי זכות גדולה לעמוד בראש התנועה המפוארת הזו בשבע השנים האחרונות ולהוביל אותה להישגים רבים. לוחמות אהובות שלי, אתן תמיד בליבי".

ניסנקורן מסר אמש הוא עוזב את ההסתדרות לצורך הריצה לכנסת "בלב כבד, תוך שמירה על המשכיות הדרך החברתית ששמנו בראש סדר העדיפויות בגוף חשוב זה". ניסנקורן, שלפי הערכות מוקדמות אמור היה להצטרף למפלגתו של שר האוצר משה כחלון, צפוי לעזוב את ההסתדרות רק אם יתמנה לתפקיד שר.

יו"ר נעמת גליה וולוך, במרכז (תמונה באדיבות דוברות נעמת)

מההסתדרות נמסר: "ההסתדרות מכבדת את החלטתה של וולוך ומודה לה על פעילות ענפה ורבת שנים שהובילה לקידום השוויון המגדרי בעבודה, בכלכלה ובחברה הישראלית. בתור תנועת הנשים הגדולה והמשפיעה בארץ אשר פועלת בחסות ההסתדרות, נעמת תמשיך למלא תפקיד מרכזי ומוביל בקידום החקיקה למען זכויות נשים בישראל ולמען הנגשת שירותי מידע, סיוע וסנגור לעובדות ולגמלאיות. באשר לזהותה של יו"ר נעמת הבאה, נמסר כי "יושבת הראש הבאה של תנועת נעמת תיבחר מקרב יושבות ראש נעמת המכהנות כיום במרחבי ההסתדרות ברחבי הארץ".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website