אחרי הסגירה: כ-15 אלף ביקרו בשמורות הטבע בשבת

כ-15 אלף מטיילים ביקרו אתמול (שבת) בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע שנפתחו ברביעי שעבר תחת מגבלות הקורונה. מבין עשרים האתרים הבולטים שנפתחו, מספר המבקרים הרב ביותר היה בגן הלאומי בקיסריה בו ביקרו כ-2000 מטיילים, ואחריו עין גדי ובית גוברין עם כ-1200 מטיילים בכל אתר, ואשכול עם כ 1000 מטיילים.

המבקרים בשמורות ובגנים נדרשו למדוד חום בכניסה, לעטות מסכות במקומות הנדרשים, לשמור על היגיינה אישית ושטיפת ידיים תכופה תוך הצבת עמדות חיטוי ידיים, לשמור על מרחק נדרש ומניעת התקהלויות. למבקרים חולקו צמידי זיהוי צבע למבקרים. הכניסה הותרה באמצעות הזמנת מקום ותשלום מראש בלבד, כדי להימנע מעומסים ולעמוד בהנחיות הריחוק החברתי.

מטיילים בשמורת הטבע ברכת צפירה, בשבת הראשונה להקלות (צילום: ג׳אמיל אלאטרש רשות בטבע והגנים)

מטיילים במערת אצבע פארק הכרמל, בשבת הראשונה להקלות (צילום: רן פרץ רשות בטבע והגנים)

מטיילים בשמורת הטבע עין עקב, בשבת הראשונה להקלות (צילום: צור נצר רשות בטבע והגנים)

רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים אמרה: "שבת ראשונה של טיולים בשגרת הקורונה הייתה משימה מאתגרת עבור רשות הטבע והגנים, הבוקר זימן לנו גם מזג אוויר הפכפך שהעצים את האתגר. אבל המאמץ היה שווה כאשר ראינו את האושר,השמחה וההתרגשות של הקהל מהיציאה אל הטבע, ההליכה באוויר הפתוח של המבקרים והילדים. הופתענו מהסבלנות והאורך רוח של הציבור תוך יישום ההנחיות, בחלק מהמקרים נאלצנו להעיר לחלק מהמבקרים לעטות מסיכה בשטח הפתוח. המחקרים מוכיחים שהיציאה אל הטבע וההליכה באוויר הפתוח מוסיפים לבריאות, אנחנו שמחים שמתאפשר לנו ‘לצייד’ את הציבור במרשם לטיול בטבע."
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בין האתרים הפתוחים – הגנים הלאומיים: מעיין חרוד, קיסריה, ירקון תל אפק, מקורות הירקון, אפולוניה, בית גוברין, הרודיון, הקסטל, עתיקות עין גדי, מצדה (לרבות חיזיון), פארק הבשור; ושמורות הטבע: בניאס, נחל שניר, נחל עיון, יהודיה, עין אפק, החולה, נחל תנינים, עיינות צוקים, עין גדי ומצוק הצינים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website