אחרי חקירה ארוכה: החשוד המרכזי ב”פרשה המשפטית” יובא להארכת מעצר

החשוד המרכזי בפרשה המשפטית יובא בהמשך הערב (רביעי) לבית המשפט השלום בתל אביב, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו. זאת, לאחר שנחקר מאז שעות הבוקר המוקדמות במשרדי להב 433.

החשוד המרכזי בפרשה, עורך דין בכיר ששמו טרם הותר לפרסום, נחקר בחשד לביצוע עבירות בקשר למינוי של שופטת שלום לפני מספר שנים, ובקשר לנסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי – שלא קודם. על פי יחידות החקירות הארצית, הוא חשוד בביצוע עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי שופטים.

יחד עימו, נחקרו היום במשרדי להב שופטת השלום, ועורכת דין, הנשואה לשופט אותו ניסה על פי החשד לקדם.

מהמשטרה נמסר כי החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז ומפוקחת על ידי פרקליט המדינה. זאת, לאחר שהיועמ"ש פסל עצמו מליווי החקירה, בשל קרבתו אל החשוד המרכזי. 

על פי המידע אותו מסרה המשטרה הבוקר, חקירת הפרשה החמורה נפתחה בעקבות מידע שהגיע למשטרה לפני כשבועיים. הבוקר, עברה החקירה לשלבה הגלוי, אז נעצרו שלושת החשודים, עדים זומנו למסירת עדות, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב. בין היתר, פשטו שוטרי להב 433 על משרדי לשכת עורכי הדין.

יתר פרטי הפרשה עודם אסורים בפרסום בהתאם לצו איסור הפרסום שעודנו בתוקף.

פרקליטה של עורכת הדין, עו"ד עדי כרמלי, מסר: "מרשתי נחקרה היום במשך שעות רבות, שבהן היא מסרה גירסה מפורטת, ושיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים. מרשתי, עורכת דין ותיקה, מכובדת ומוערכת, סבורה כי במעשיה לא דבק כל רבב. מרשתי מעולם לא ביקשה ולא קיבלה דבר מאיש וזאת הבינו גם החוקרים. משכך, אנו צופים כי בזמן הקרוב ביותר, עוד הערב ועם סיום חקירתה היא תשוחרר לביתה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website