אחרי תשעה ימי מחאה ובתום הפגנה סוערת, הודיע נתניהו שייפגש עם אנשי עולם התרבות

אנשי עולם התרבות עלו שוב להפגין מול משרד האוצר בירושלים תחת הכותרת "הנשמה או מלחמה". הפעם היה זה מפגן כח ענק של כ 10,000 אנשים לבושים שחור. אל המחאה הצטרפו אמנים מוכרים רבים שבאו להביע סולידריות עם חבריהם לענף.

בסוף האירוע נרשמו גם התנגשויות אלימות מול המשטרה. בעקבות האירוע הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעה כי נתניהו יפגש עם נציגות של עולם התרבות ביום רביעי הקרוב.

לפני תשעה ימים הקימו אנשי עולם התרבות מאהל מול משרד האוצר לאחר שמתווה הפיצויים שנקבע התמקד במוסדות התרבות והשאיר את התעשייה הפרטית ללא מענה. עובדי התעשייה, מפיקים, אנשי הגברה, תאורה ואמנים רבים הגיעו להפגנה כדי לזעוק כי לא קבלו מענה אמיתי מהממשלה. בענף שנשאר ברובו סגור, עובדים כ-200 אלף שכירים ועצמאים שנותרו ללא עבודה וללא פיצויים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הזמרת ריטה שנכחה בהפגנה אמרה: ״אני כאן כי אני דואגת למאות אלפי אנשים שנמצאים מאחורי הקלעים שצריכים לפרנס את משפחותיהם. אני אתכם״. הזמר ישי לוי הוסיף: ״ממשלת ישראל אין לכם רגש? מאחורי עומדים עשרות אנשי צוות, אנשים טובים שפשוט אין להם מה לאכול אדוני שר האוצר״

הסטנדאפיסט ישראל קטורזה הוסיף על דבריה: ״אני לא יכול יותר לעמוד מהצד ולכן אני כאן היום. שר האוצר, היית שר התחבורה, אתה יודע לסלול דרכים וכבישים, תסלול את הדרך לכאן ותבוא לדבר איתנו! ממשלת ישראל תורידו את המסכות כאילו אתם לא שומעים ותבואו לכאן!״

בוועדה לעניין נגיף הקורונה והיערכות למגיפות ורעידות אדמה בכנסת, שקיימה היום דיון על מצב תעשיית התרבות והאירועים בצל משבר הקורונה, טענה היום יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, כי "יש לאשר במידית מתווה להחזרת פעילות התרבות על כל גווניה. על דבריה הוסיף יו"ר פורום בריאות הציבור כי "תרבות היא חלק מבריאות הציבור".

בנוסף, איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל של ההסתדרות הרפואית, שנציגיה השתתפו היום במספר דיונים שונים בכנסת וטענו כי "מסתמנת מגמה עקבית כי פעילויות חיוניות לציבור ולבריאות הציבור, אך ללא אינטרסים מסחריים, זוכות לתעדוף נמוך יותר בקבלת סיוע ובקביעת מתווה חזרה לפעילות".

לאחר פיזור ההפגנה הודיעה לשכת ראש הממשלה כי נקבעה פגישה של נתניהו עם נציגי המאבק ביום רביעי הקרוב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website