איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית מברך על מציאת המימון להצבת המחיצות בין הנהג לנוסעים

בתגובה לתקיפת נהג האוטובוס בירושלים ביום רביעי הודיע איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית כי הוא רואה את האירוע בחומרה רבה. "האיגוד פעל נמרצות מול שר התחבורה הקודם ומנכלי"ת משרד התחבורה הגב’ טרנר במטרה להביא להפרדה מוחלטת בין הנהגים לנוסעים. אנחנו שמחים שהלחץ נשא פרי ובימים אלה נמצא המימון להפרדה זו". זהו צורך המקבל משנה תוקף לאור מגיפת הקורונה והצורך לשמור על בריאות הנהגים בעת מילוי תפקידם.

הנהג הותקף בעת נסיעה בירושלים, ליד קניון פסגת זאב, לאחר שביקש מנוסע שעלה  עם כלבו לשים רסן בפיו. הנוסע בתגובה התיר את רצועת הכלב ואפשר לו לתקוף את הנהג. תלונה הוגשה במשטרה. "אנחנו שוקלים את צעדינו עם ההסתדרות, ולא נעבור על זה בשתיקה" אמר לדבר יו"ר ועד עובדי אגד ירושלים, חליל שווא.

לדבריו הנהג השתחרר מבית החולים עם שישה תפרים בפניו ותפרים נוספים ברגליו. "הוא מתאושש, אבל הוא בהלם. בנוסף הנוסע גנב לו גם תיק עם 3,000 שקלים. זה מקרה מקומם ומזעזע. עדכנתי באופן אישי את מנכ"לית משרד התחבורה ושלחתי לה את התמונות".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"הנהגים שלנו מאוד נסערים, ודורשים מענה שיעצור את התקיפות כנגד נהגי האוטובוסים. אירועים כאלה קורים כל הזמן, וחלקם אפילו אינם מדווחים בתקשורת. באגד ירושלים נאלצנו כבר פעמיים להשבית קווים בעקבות תקיפות חמורות כנגד נהגים, ואנחנו לא שומעים שממצים את הדין עם התוקפים. גם כשתופסים אותם אנחנו לא שומעים על ענישה והרשעות. התחושה היא שמשרד התחבורה מזלזל בנו, נותן את הרושם שנהיגה באוטובוס זה מן ‘תחביב’ שלנו. אנחנו עובדי ציבור, שנותנים שירות לציבור, ומצפים להיות מוגנים".

מאיגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית נמסר גם כי "איגוד עובדי התחבורה יגבה את הנהגים וועדי העובדים בפעולתם למען שמירת בטחונם ובריאותם של הנהגים בישראל בהתאם להחלטת בית הדין המאפשרת זאת. ההסתדרות דורשת להחמיר את הענישה כנגד כל אזרח אשר יתקוף נהג בעבודתו. כידוע עבודת הנהגות בתחבורה הציבורית היא עבודה קשה מאוד. על מנת להוביל את ציבור משתמשי התחבורה הציבורית בבטחה, נדרשים הנהגים לרכוז מירבי בכבישי ישראל ועל כן חייב לדעת כל אזרח כי במידה ויתקוף נהג הוא ישלם על כך מחיר כבד".

כבר בינואר, פנה יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי למנכ"לי חברות התחבורה הציבורית, בדרישה ליצירת הפרדה פיזית בין הנהגים לנוסעי התחבורה הציבורים באמצעות מחיצות. השבוע משרד התחבורה ומשרד האוצר אישרו התקנת מחיצות שכאלו במטרה לשמור על בטחון הנהגים ובריאותם, בעלות המוערכת בכ-30 מיליון שקלים. בהסתדרות דרשו גם התקנת מצלמות באוטובוסים, והתקשרות חברות התחבורה הציבורית עם חברות אבטחה שיוכלו לתת מענה זמין ומהיר לנהגים החווים אלימות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website