איטליה הכריעה: ליגה הכדורגל לנשים תהפוך למקצוענית

לפי התכנית החדשה של ההתאחדות האיטלקית, ליגת הנשים הבכירה באיטליה תהפוך למקצוענית החל מעונת 2022-23. שר הספורט האיטלקי והתאחדות הכדורגל המקומית פועלים לבטל את החוק המפלה האוסר על כדורגל הנשים באיטליה להיות מקצועני.

התאחדות הכדורגל האיטלקית הודיעה ביום חמישי על החלטה המהפכנית "הנשיא גבריאל גרווינה הציע והמועצה הסכימה פה אחד את השקת פרויקט הדרגתי שמטרתו להכיר במקצועיות, החל מעונת 2022-23". ההחלטה מגיע לאחר הודעת שר הספורט באיטליה וינצ’נזו ספאדורה שיפעל לבטל את החוק משנת 1981 המונע להגדיר את כדורגל הנשים באיטליה כמקצועני.

לפי החוק שקיים כיום באיטליה, ליגת הנשים היא ליגה חובבנית ולכן שחקניות הקבוצות לא יכולות להרוויח מעל ל-30 אלף יורו ברוטו בשנה. שינוי החוק יאפשר להתאחדות הכדורגל לעשות צעדים משמעותיים בקידום הענף באיטליה וסגירת פערים שנוצרו מול מדינות אחרות באירופה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

באותה ישיבה קבוצת יובנטוס הוגדרה באופן רשמי אלופת הליגה, בפעם השלישית ברציפות וקבוצת פיורנטינה לסגניתה. שתי הקבוצות יהיו נציגות המדינה בליגת האלופות בעונה הבאה. נשיא יובנטוס אנדראה אניילי בירך את ההתאחדות על ההחלטה, אך ציין שיש עוד דרך ארוכה, כדי להפוך את כדורגל הנשים באיטליה לשווה ערך לקבוצות ולליגות הטובות באירופה "הדרך להבאת כדורגל הנשים באיטליה לרמה של גדולי אירופה והעולם היא עדיין ארוכה מאוד. נצטרך להיות מאוחדים כולם ביחד, כדי לבנות את הארכיטקטורה הארגונית הנכונה בשביל להבטיח את שלבי הצמיחה הבאים."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website