אירועי האלימות כלפי מורים ממשיכים: שביתה בבת ים לאחר תקיפת מורה בעיר

בפעם השישית בתוך חודש – מקרה אלימות חמור כנגד מורה בבת ים. גם הפעם מדובר בהורה שהגיע לבית ספר ותקף מורה. משטרת ישראל פתחה בחקירת אירוע, והלימודים בכל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בעיר יתחילו מחר (שני) בשעה 10:00

בצהריים התקבל דיווח במשטרת ישראל על כך שהורה התפרצה לשטח בית הספר, נכנסה לאחת הכיתות והתחילה לצעוק על התלמידים. מורה שנכחה ביקשה ממנה לצאת, והותקפה. מדובר באמא של אחת התלמידות, שעוכבה ע"י המשטרה לחקירת נסיבות האירוע. ע"פ הסתדרות המורים, מדובר באם וסבתא שהגיעו לבית הספר בצהריים, כאשר האם נכנסה לאחת הכיתות והתחילה לצרוח על אחד התלמידים. מיד הגיעו למקום מורים שניסו להרגיע את האם, אך זו השיבה באלימות, כל זאת לעיניי התלמידים. לאחר מכן הגיע אב של תלמיד אחר מבית הספר, והחל צורח ומקלל את המורים, ורק לאחר מספר נסיונות להרגיעו הלך מהמקום.

יפה בן דוד (צילום באדיבות הסתדרות המורים).

"אירוע זה מצטרף לשורה של מקרים שתופסים תאוצה בשנים האחרונות" אמרה יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד. בחודש האחרון נרשם שיא באירועי אלימות המכוונים כלפי מורים; האירוע בבת ים מגיע לאחר אירועי תקיפה שהתרחשו באילת, עתלית, חולון, באר שבע ועוד. "אני קוראת למשרד החינוך לשים את נושא האלימות כלפי עובדי ועובדות ההוראה בראש מעיניהם, ולגבש תוכנית חירום שתמגר תופעות קשות אלו", מסרה בן דוד.

בדצמבר 2017, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון לחוק העונשין שמטרתו להחמיר את הענישה על תקיפת עובדות ועובדי חינוך, כך שתעמוד על עד חמש שנות מאסר. לטענת הסתדרות המורים, מאז אישור התיקון מקרי פגיעה באנשי חינוך ממשיכים להיות עניין שבשגרה. באותו חודש פרסמה הסתדרות המורים את תוצאות סקר האלימות שנערך בשנים 2017-2016. ממנו עלה שמעל ל-70% מעובדי ההוראה הותקפו מילולית או פיזית על ידי תלמידים. מתוך עובדי ההוראה שהעידו כי סבלו מאלימות, 61% הותקפו מילולית על ידי תלמידים, 33% הותקפו מילולית על ידי הורים, 32% הותקפו פיזית על ידי תלמידים ו-4% הותקפו פיזית על ידי הורים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website