אישתו של חולה הקורונה שחזר מאיטליה אובחנה כחולה גם היא, מצבה קל

אישתו של הגבר ששב לפני ארבעה ימים מאיטליה ואובחן כחולה קורונה, נדבקה אף היא בנגיף. מצבה קל. משרד הבריאות יצר קשר עם אנשים שנפגשו איתו והם התבקשו להיכנס לבידוד ביתי. אל מניין הנשאים הוודאיים הצטרף היום (שישי) גם שמעון דהאן, אחד מנוסעי אוניית הקורונה, שנמצא שלילי למחלה ביפן אך עם הגיעו לארץ עבא בדיקה נוספת ואובחן כנשא למחלה. הוא הועבר לבידוד בבית החולים שיבא שבתל השומר.

היערכות במרכז הרפואי שיבא ל השומר לקליטת חולי קורונה מהאוניה פרינסס דיאמונד, 20 בפברואר 2020 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה לנוכח התחלואה במדינה שר הפנים אריה דרעי הורה על איסור של כניסת זרים, שאינם אזרחי ישראל ושהו באיטליה לאחרונה.

משרד הבריאות עדכן על הטיסות בהן טס החולה מאיטליה והמקומות בהם שהה: טיסת אל על מספר LY381 בתאריך 21 בפברואר, שהמריאה מישראל בשעה 06:00; טיסת אל על  Iy 382 שנחתה בתאריך 23 בפברואר בשעה 16:10; חנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה ביום ראשון ה-23 בפברואר בשעות 18:00-22:00, ביום שני ה-24 בפברואר בשעות 8:30 עד 24:00, וביום שלישי ה-25 בפברואר בשעות 8:30-24:00; וכן בבית הכנסת ‘אירוס’ ביישוב אירוס ביום שני ה-24 לפברואר בשעות 6:00-7:00. משרד הבריאות מורה למי ששהה במקומות אלו וקיים ‘מגע הדוק’ (מעל 15 דקות, במרחק של פחות מ-2 מטרים) להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד החשיפה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשרד הבריאות מסר גם כי כל מי שטס בטיסה מסחרית של חברת ‘טורקיש איירליינס’ מטוקיו לאיסטנבול, טיסה TK53, ומאיסטנבול לארץ, טיסה TK784, צריך לדווח באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני *5400 ולהיכנס לבידוד בית.

להזכירכם, ככל הנראה המחלה עוברת בטיפות קטנות שיוצאות מהחולה בעת שיעול לדוגמה ויכולת להדביק אדם שנמצא במרחק של עד שני מטר. גם מגע ישיר עם טיפות שהצטברו על משטחים ולא חוטאו יכול להדביק בנגיף. אמצעים פשוטים כגון שטיפת ידיים יסודית יכולים לעזור להימנע מהדבקה. תסמיני המחלה כוללים תסמינים נשימתיים קלים, חום קל ועוד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website