אלון בכר השעה עצמו מתפקיד מנכ”ל איגוד הבנקים לאחר תלונה של “לובי 99”

אלון בכר, מי שהיה אמור להיכנס בשבוע הבא לתפקיד מנכ"ל איגוד הבנקים שמתפקד כלובי המרכזי של הבנקים המסחריים השעה עצמו מהתפקיד, זאת לאחר שארגון "לובי 99" פנה למשרד המשפטים בבקשה לבחון את האישור שקיבל מוועדת ההיתרים לקיצור תקופת הצינון בין תפקידו הנוכחי כראש הרשות להגנת בפרטיות במשרד המשפטים לבין תפקידו החדש.

תקופת הצינון התקנית בין תפקידים היא של שנה, אך וועדת ההיתרים יכולה לאפשר קיצור של התקופה תחת ההתחייבות שלא לקיים "תקופת צינון פנימית" בה ממשיך המועמד בתפקידו הראשון, תוך הימנעות מעיסוק בנושאים שנוגעים ישירות לתפקידו העתידי. בכר, שפנה לוועדה בחודש מאי 2018, קיבל אישור לקצר את תקופת הצינון לחודש.

חוקי אבל מסריח.תכירו: אלון בכר, הלוביסט הראשי החדש של איגוד הבנקים, בשכר של 100 אלף ש"ח לחודש.בכר הוא כיום ראש הרשות…

Posted by ‎לובי 99‎ on Thursday, 15 November 2018

עם זאת, בעקבות פניית ארגון "לובי 99" למשרד המשפטים בבקשה לבחון את ההחלטה, החליט בכר להשעות את עצמו מהתפקיד. הארגון ביקש לבחון האם מתן הקיצור היה מוצדק והאם אכן קיים בכר את תקופת הצינון הפנימית הדרושה ממנו. במכתב תשובה שקיבל הארגון ממשרד המשפטים בשבוע שעבר נכתב כי "המידע העובדתי הרלוונטי הועבר לנציבות שירות המדינה, שעוסקת כעת בבחינת הדברים ובגיבוש עמדה משפטית בנושא, בשיתוף עם הלשכה המשפטית במשרדנו והייעוץ המשפטי לממשלה". העתקים של המכתב נשלחו גם ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט; לנציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ ולמשנה ליועמ"ש, נחום רקובר. בעקבות זאת השעה עצמו כאמור בכר מהתפקיד החדש.

מדובר בתפקיד נחשק ובעל כוח כשלפי ארגון "לובי 99" מדובר בעוד דוגמא ל"דלת המסתובבת" בין הרגולטורים מטעם המדינה לבנקים, וכי קיצור תקופת הצינון הוא הוכחה לקלות שבה עובדי מדינה בכירים יכולים לקבל עבודות במגזר הבנקאי. הארגון טוען כי וועדת ההיתרים מאשרת את הרוב המוחלט של הבקשות לקיצור תקופת הצינון, וכי יש להמשיך לבחון את הנושא.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website