אלפי גמלאים מפגינים נגד קיצוץ הפנסיות: “לא מתנצלים שאנחנו רוצים לחיות בכבוד”

כאלפיים חברי הסתדרות הגמלאים מפגינים הבוקר (שלישי) מול קריית הממשלה בתל אביב במחאה על הקיצוץ הצפוי בפנסיות של מבוטחי הקרנות הוותיקות שייכנס לתוקף בתחילת יוני. המפגינים, רובם בשנות השבעים, השמונים והתשעים לחייהם, החלו בעצרת מחאה וימשיכו לצעדה למשרדי ‘עמיתים’, החברה הממשלתית המנהלת את קרנות הפנסיה הוותיקות, הממוקמים בסמוך לבית ההסתדרות בת"א.

"תודה שבאתם מכל קצוות הארץ למחות על העוול הכי גדול במדינה – לקחת ממאות אלפים שחסכנו ומגיע לנו", אמר בפתח ההפגנה יו"ר הסתדרות הגמלאים שמוליק מזרחי, "שבממשלה יעשו מה שהם רוצים, זה לא נוגע אלינו, אנחנו לא בני ערובה של הממשלה שמזלזלת באזרחים שבנו אותה, שנפצעו, שנלחמו כדי שהיא תהיה. הבעיה הזאת תיפתר, אחרת תהיה שביתה מלאה במשק. לא ניתן להוריד אגורה אחת מהאזרחים הותיקים בישראל".

מזרחי הוסיף כי ארגונו ייאבק גם על השחיקה של הפנסיות, עקב הצמדתן למדד המחירים לצרכן ולא לשכר הממוצע במשק. "כל המשק מקבל העלאות, ח"כים, שרים, העובדים, רק הגימלאים לא. על כך אנחנו ננהל מאבק. לא עושים לנו טובה, אנחנו חסכנו כל החיים שלנו כדי שנוכל להזדקן בכבוד. היום לא נלך הביתה לפני שכל המדינה תשמע את הזעקה שלנו", אמר.

מנכ"ל הסתדרות העובדים אופיר אלקלעי אמר בהפגנה: "מדינת ישראל צריכה להצדיע לכם. אתם בניתם את המדינה, ובמקום לפאר אתכם, היא באה לקצץ. אנחנו צריכים לתת לכם כמה שיותר. אני רוצה שתדעו שכל ההסתדרות עומדת מאחוריכם. יש משפט שאומר – עם שלא יודע את עברו, עתידו לוט בערפל".

יו"ר שדולת הגמלאים בכנסת, ח"כ איציק שמולי (העבודה) אמר בהפגנה: "ההחלטה הראשונה שקיבלה הממשלה הזו היא לנפח את עצמה בלי גבול בג׳ובים ותפקידי שרים. ההחלטה השנייה – העלאת מחיר המים ופגיעה בפנסיות של הקשישים. רק לפני חודש הבטיחו לקשישים להעלות את הקצבאות, ועכשיו לא רק שלא מוסיפים אלא מאיימים לפגוע. שישכחו מזה! הקשישים לא יהיו הקופה הקטנה שלהם״.

"לא נסכים יותר להיות הגורם הזניח והמשני של החברה הישראלית", אמר אפרים קורן, מנכ"ל הסתדרות הגמלאים, "לא נסכים להיות לא רצויים שזמנם חלף. אנחנו לא מתנצלים שאנחנו רוצים לחיות בכבוד במדינה שלנו שכל כך אהבנו. זעקי ארץ אהובה על שלום הורייך, מייסדייך, אנשים שנתנו את גופם, את רוחם למען החברה הישראלית".

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website