אלפי נוסעים בהם כ-15 ישראלים בבידוד על ספינה שנמצאו בה חולי קורונה

בין 15 ל-17 ישראלים נמצאים בבידוד יחד עם 3,700 מטיילים ואנשי צוות על ספינת תענוגות שעוגנת בנמל יוקוהמה שביפן אחרי שגילו היום על הספינה עשרה חולים בנגיף הקורונה החדש. החולים שאובחנו במחלת הקורונה החדש הורדו מהספינה ונלקחו לבית חולים.

יותר מ-100 נוסעים נוספים על האנייה עדיין מחכים לאבחון. כל נוסעי הספינה יישארו בבידוד על הספינה עוד 14 ימים – תום תקופת הדגירה של נגיף הקורונה החדש. הנוסעים מקבלים מזון, תרופות וטיפול רפואי לפי הצורך. משרד החוץ נמצאים בקשר עם הרשויות ועם משפחות הנוסעים, ומדווחים שכרגע הישראלים אינם בין החשודים להידבקות בנגיף.

נכון להיום, יותר מ-20,000 אנשים בסין ו200 אנשים ברחבי העולם אובחנו במחלת הקורונה החדשה, ו492 אנשים נפתרו מהמחלה, כולל 2 מקרי מוות מחוץ לסין. ארגון הבריאות של סין אמר אתמול ש-80% ממקרי המוות בסין קרו אצל אנשים מעל גיל 60.​
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהמשך לצו הבריאות הדורש בידוד ביתי, פרסם המשרד טופס דיווח עצמי לבידוד.  בהתאם לצו, כל מי שחזר מסין ב-14 הימים האחרונים לפני הגעתו לישראל או שהיה במגע הדוק עם חולה במחלה, נדרש לשהות בבידוד בית עד לתום 14 ימים מיציאתו מסין או מהמגע האחרון עם החולה ולדווח על כך. הדיווח יעשה באמצעות טופס דיווח עצמי על בידוד בית בקישור הזה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website