אל על גייסה 505 מיליון שקלים בהנפקת מניות; אלי רוזנברג מסתמן בבעל השליטה החדש

אל על סיימה הערב (רביעי) את הנפקת המניות עליה סיכמה עם משרד האוצר, במסגרתה גייסה 505 מיליון שקלים. על פי ההערכות, אלי רוזנברג רכש כ-44.9% מהמניות, באמצעות חברת כנפי נשרים שבשליטתו, והפך לבעל השליטה החדש בחברת התעופה.

המדינה רכשה כ-11.9% עד 15.5% מהחברה לאחר ההנפקה ב-130-100 מיליון שקלים. את מניותיה, בהתאם להסכם, צפויה המדינה למכור או להעביר בתוך 24 חודשים.

החזקות חברת כנפיים, בבעלות תמי מוזס-בורוביץ’, באל על ירדו ל-15.2% לעומת כ-38% קודם ההנפקה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהתאם להסכמות עם האוצר, ההנפקה תאפשר לאל על לנסות ולגייס חוב בסך 250 מיליון דולר, ב-75% ערבות מדינה, באמצעות הלוואה בנקאית או באמצעות הנפקת אגרות חוב.

הכספים שגייסה אל על ישמשו אותה בין היתר על מנת לשלם, עד ה-1 באוקטובר, 80 מיליון דולר החזרי כספים לקוני כרטיסים שטיסותיהם בוטלו בשל מגיפת הקורונה, בהתאם לחוק שירותי תעופה. לאל על חובות נוספים המוערכים בכ-125 מיליון דולר לחברות שהחכירו לה מטוסים ולספקים נוספים.

אלי רוזנברג, בן 29, הוא בנו של איש העסקים היהודי נפתלי קני רוזנברג מניו יורק. רוזנברג האב הוא הבעלים של רשת הדיור המוגן האמריקנית Centers Health Care, לה למעלה מ-3,000 מיטות, וכן מספר מקבצי דיור באיזור ניו-יורק. הונו מוערך בלמעלה מחצי מיליארד דולרים, אך הוא היה מנוע מלהתמודד לרכישת השליטה באל על שכן אינו אזרח ישראל.

רוזנברג הבן, היה אנונימי יחסית עד לא מזמן. הוא עלה לארץ לפני מספר שנים עם זוגתו ושני ילדיו, ולומד בישראל בישיבה בירושלים. רו"ח ראם עמינוח ועו"ד דודי תדמור ניהלו בשם המשפחה את המגעים לרכישת המניות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website