אל על מאריכה את החל”ת ל-4,864 מעובדי החברה עד סוף פברואר

חברת התעופה אל על דיווחה לבורסה כי בכוונתה להאריך את החל"ת לעובדיה עד סוף חודש פברואר. על פי הדיווח, 4,864 מעובדי החברה וחברות הבנות שלה עודם מצויים בחל"ת. החברה דיווחה לבורסה כי חזרה הדרגתית של עובדים מחל"ת תהיה בהתאם להיקף הטיסות המתוכנן.

בינתיים, בנק לאומי ובנק דיסקונט המצויים במו"מ למתן הלוואות בערבות המדינה לחברה, דורשים שקודם לכן תתקבל הכרעה בבית הדין הארצי לעבודה באשר לערעור הטייסים כנגד הסכם ההתייעלות שנחתם בין הנהלת החברה וההסתדרות.

הפגנת עובדי אל על מול משרד האוצר בירושלים (צילום: קובי וולף)

כזכור, לאחר שכל יתר וועדי החברה חתמו על הסכמי התייעלות מול ההנהלה במטרה לאפשר את קבלת הסיוע לחברה – התפוצץ המו"מ בין וועד הטייסים וההנהלה, וההסתדרות נאלצה לחתום ביולי 2020 על ההסכם בלא הסכמת וועד הטייסים, המייצג רק כ-10% מעובדי החברה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה את דרישת הטייסים להוציא צווים כנגד ההסכם, והם עתרו לבית הדין הארצי. בשבוע שעבר פנתה הנהלת אל על לבית הדין בבקשה להאיץ את קבלת ההכרעה בתיק.

בנק לאומי ובנק דיסקונט מצויים במו"מ מתקדם עם החברה על הלוואת 300 מיליון דולר, ש-82.5% מהם יהיו בערבות המדינה. על פי הפרסומים כל בנק הסכים לממן 200 מיליון דולר מההלוואה, ויתר ההלוואה תמומן על ידי גופים מוסדיים. החלק הלא מובטח של ההלוואה (52.5 מיליון דולר) צפוי לשאת ריבית של 13%-14% והנתח שבערבות המדינה יישא ריבית של 5% למשך 5 שנים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website