אל על קיבלה את מתווה ההנפקה של האוצר, תגייס 505 מיליון שקלים

אל על הודיעה שהיא מקבלת את מתווה ההנפקה שהציג האוצר, לפיו תנפיק מניות בערך כולל של 505 מיליון שקלים (150 מיליון דולר) לגיוס הון, במחיר מינימום של 67 אגורות למניה.

על פי הסיכום, לקראת ההנפקה תעביר אל על לאוצר טיוטת דו"ח הצעת מדף, דיווח מקוצר הכולל את מבנה ההצעה של ניירות הערך הספציפיים המוצעים ועדכונים שאירעו בחברה, עד ה-13 בספטמבר. דו"ח לציבור יפורסם על ידי החברה על ה-16-15 בספטמבר.

במכתב למנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר-אייל, הבהיר יו"ר החברה, יהודה לוי, כי "במקרה של ביקוש יתר למניות המוצעות במחיר העולה על מחיר המינימום, תשמור החברה על זכותה לקטום את סכום ההנפקה (התמורה) בסכום המסוכם של 505 מיליון שקל ולהקצות את כמות המניות הנגזרות מסכום זה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנגד, המדינה התחייבה שבמידה והביקוש יהיה קטן, היא תרכוש את המניות שהציבור לא ירצה בהן. המניות שירכשו על ידי המדינה, יוחזקו בידה למשך של עד 24 חודשים, ולאחר מכן תוכל המדינה למכור או להעביר אותם לגורם אחר, בלי שלאל על תהיה השפעה על זהותו.

לאחר השלמת ההנפקה, תוכל אל על לקחת גם הלוואה של 250 מיליון דולר ב-75% ערבות מדינות.

לצד זאת, אישרה מנכ"לית האוצר לדירקטוריון אל על לבצע חלק מההנפקה כהנפקה פרטית, זאת ככל הנראה על רקע התעניינות של אחד הגורמים שהביע עניין ברכישת החברה. בין הגורמים שהוזכרו כמתעניינים ברכישת מניות אל על נמצאים איש העסקים האמריקאי מאיר גורביץ’, דוד ספיר ואלי רוזנברג.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website