“אם עד מוצ”ש לא יועברו 6 מיליארדי השקלים – נאלץ להחריף את המאבק”

נשיאות המגזר העסקי מחריפה את הטון "אם עד מוצ"ש לא יועברו 6 מיליארדי השקלים – נאלץ להחריף את המאבק". את הדברים אמר יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי אמר בכנס החירום שהתקיים אמש בתל אביב. אמיתי ששוחח במהלך היום עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה לא הצליח להביא בשורה לבעלי העסקים שחזרו להפגין.

"המגזר העסקי היום הולך לשנות את סדר היום הכלכלי במדינת ישראל". אמר אמיתי מעל לבמה וסיפר לנוכחים על השיחה שקיים עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה. "ביקשתי ואמרתי שאני ממתין עד מוצאי שבת להעברת 6 מיליארדי השקלים. המגזר העסקי רוצה לראות את הצעדים קורים בשטח. אנחנו נמתין עד מוצאי שבת ונעקוב. נמשיך את הדיונים על מודל הפעלת ה-6 מיליארד. אנחנו יודעים מה לעשות. כולנו נבהיר להם ביחד – איתנו לא משחקים. אותנו לא מסובבים. אותנו לא מורחים. ולכן האיחוד הזה, זה אירוע מכונן".

נוסף לאמיתי נאם באירוע גם נשיא ארגון העצמאים בישראל, עו"ד רועי כהן. בשיחה עם ‘דבר’ לאחר האירוע סיפר כהן "זה היה כנס מאוד עוצמתי. הגיעו המון אנשים, הרבה ארגונים. אני שמח שאנחנו מתעסקים בזה ולא סופרים מתים כמו במדינות אחרות. אבל אנחנו לא ניתן לעצמאים לרדת מסדר היום. מאות אלפי אנשים בלי מענה אמיתי לנזקים שהם ספגו".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"הבטיחו קרן הלוואות עם ערבות של 50% לעסקים בסיכון זה לא קורה". סיפר כהן על הסיבות שבגללן העצמאים מאיימים בהשבתה "הבטיחו מענקים לעידוד השבת עובדים, זה לא קורה. אמרו לנו שעד מוצ"ש יהיה מענה לנושא של ה – 6 מיליארד שקל. הבטחות צריך לקיים. לא נזחל על הגחון. אנחנו לא אזרחים סוג ב’. אנחנו נהיה אלה שמניעים את הכלכלה".

בתשובה על השאלה האם הם באמת ישביתו את העסקים? משיב כהן "ההשבתה היא לא איום, היא מציאות. מה נותר לו לבעל העסק לעשות אם המדינה מפקירה אותו. הוא לא ילך להפסיד כסף הוא פשוט יסגור. ידומם מנועים. כולם צריכים להבין, אם לא יהיה טיפול אמיתי ישארו פה 700,000 מובטלים שיעלו למדינה 7 מיליארד שקל בכל חודש. המדינה נתפסה עם המכנסים למט. האין תוכנית הכל טלאי על טלאי".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website