‘אנחנו שבויים של חמאס’

כ-3000 מפגינים מתושבי הנגב המערבי ואנשים נוספים שהצטרפו אליהם חסמו אמש (שלישי) את צומת עזריאלי בתל אביב. המפגינים קראו קריאות בגנות הממשלה והסדר הפסקת האש שלתחושתם לא צפוי לתת להם ביטחון ארוך טווח. בין היתר קראו המפגינים ‘ביבי תתעורר, הדרום שלך בוער’, ו’תנו לגדול בשקט’. חלק ניכר מהמפגינים הם בני נוער, שרבים מהם גדלו מלידתם תחת אימת הסכסוך והסבבים החוזרים של לחימה, טילים ואזעקות.

במהלך ההפגנה ניסו חלק מהמפגינים לפרוץ לכיוון נתיבי איילון ונעצרו על ידי שרשראות שוטרים. במהלך ההפגנה נחסמו הירידה והעלייה לנתיבי איילון במחלף השלום.

Posted by ‎העם עם הדרום‎ on Thursday, 15 November 2018

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, השתתף בהפגנה. "הצטרפתי הערב לתושבים היקרים שלנו בהפגנה בתל אביב", כתב דוידי בדף הפייסבוק שלו באתי להגיד יחד איתם בקול ברור ששדרות היא המרכז, והיא לא שונה מתל אביב או כל עיר אחרת שממשלת ישראל מחוייבת לביטחונה. אני שב ואומר כי רק מבצע צבאי עוצמתי וחזק ישיב את השקט והבטחון לאזורינו"

בדף הפייסבוק של מטה ‘העם עם הדרום’ שארגון את ההפגנה נכתב: "אנו תושבי הדרום אומרים די, וקוראים לכל תושבי ישראל להצטרף אלינו למחאה. נצא יחד בקריאה לממשלת ישראל- תושבי הדרום אינם שקופים, מגיע לנו שקט מוחלט, תנו לנו לגדל את ילדנו בביטחון!".

כמעט במקביל להפגנה קיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו, מפגש עם ראשי רשויות מעוטף עזה בלשכתו בירושלים בהשתתפות שר האוצר, משה כחלון; שר הפנים, אריה דרעי; הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט ואלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי. במפגש הציגו ראש הממשלה, הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום את המאמצים הצבאיים הנעשים נגד הטרור מעזה ודנו בקידום תוכנית חוסן ליישובי עוטף עזה לשנים 2019-2020 בהיקף כחצי מיליארד שקלים, שתובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים.

התכנית כוללת חיזוק רפואת החירום, החינוך הלא פורמלי, שירותי הרווחה והענקת מענקים ביטחוניים לרשויות לשם עזרה בתפקוד השוטף. כמו כן, יינתנו תוספות במכסות הטלה וחלב לחקלאים בעוטף, סבסוד מעונות יום ועוד. לא ברור כיצד יושפע קידום התוכנית בדרך להצבעה בממשלה במידה והכנסת תפוזר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website