אנשים עם מוגבלויות יוכלו לצאת לחופשת חג בחיק משפחתם, גם במהלך הסגר

לאחר שבסגר הקודם היו ילדים עם צרכים מיוחדים סגורים בהוסטלים במשך כחודשיים, פנו הוריהם למשרד הרווחה בדרישה לאפשר להם לבקר בבית.

בעקבות דרישת ההורים, הודיע משרד הרווחה היום (שלישי) כי דיירי המסגרות יוכלו לצאת לחופשות בבתי משפחותיהם, לאחר התחייבות המשפחה שבקרב בני הבית אין חייבים בבידוד או אנשים שנדבקו. בנוסף, יתאפשרו ביקורים במסגרות בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של מנהלי המסגרות. היציאה לביקורי משפחות תתאפשר במהלך כל ערבי החג ועד לבוקר שלמחרת החג. 

בשבוע האחרון פנו משפחות הדיירים לשר הרווחה איציק שמולי ולשר הבריאות יולי אדלשטיין, בבקשה לאפשר לילדיהם לצאת לחופשות. ד"ר שמואל מירון, אב לבן 24 שנמצא במסגרת חוץ ביתית אמר השבוע ל"דבר", כי "יש הרבה ילדים שנגרמה להם טראומה מזה שלא ראו את ההורים שלהם במשך חודשיים בסגר הקודם. אני מאוד מודאג שתגרם לבן שלי פוסט טראומה חוזרת במצב הנוכחי. אם יהיה סגר נוסף אני לא יודע איך הוא יעמוד בזה ואיך אני אעמוד בזה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עם חזרתם של הדיירים למסגרות הם יתבקשו לעבור בדיקת קורונה, שתבצע בתוך המסגרת או בקופת החולים. 

 יציאה במהלך חול המועד סוכות תתאפשר בהתאם לשיקול דעת הגורמים המקצועיים בתוך המסגרת. 

ביקורי משפחות בתוך המסגרות תתאפשר בהתאם לשיקול דעתו של מנהל המסגרת, על פי העדפת טובתו של הדייר. הביקור ייערך בהתאם ובכפוף להנחיות התו הסגול. 

 שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "בידודם של החוסים במעונות מבני משפחותיהם לתקופה ממושכת עלולה להותיר בהם צלקת מיותרת. ככל שאין מחלות רקע, מוגבלותם אינה צריכה להוות סיבה לבידודם ולכן הוריתי לאפשר את יציאתם לחיק המשפחה. מצאנו את האיזון הראוי בין החובה לשמור על בריאותם של הדיירים ובין רצונם הטבעי לבלות בחיק משפחתם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website