“אעצור את המחדל”: יו”ר ועדת החינוך ינסה לבלום את ביטול הלימודים לכיתות ה’-י’ בסגר

ועדת החינוך תצביע היום (ראשון) על אישור התקנות שאישרה הממשלה לפעילות מערכת החינוך בתקופת הסגר, לפיהן לא יתקיימו מפגשים לימודיים פיזיים לכיתות ה’ עד י’. יו"ר ועדת החינוך, רם שפע (כחול לבן) הודיע שיתנגד לאישור התקנות ויפעל לביטולן.

לפי החלטת הממשלה, גני הילדים ותלמידי כיתות א’-ד’ וי"א-י"ב ילמדו במתווים הקיימים במהלך הסגר. אם הוועדה תדחה את התקנות, יימשך המצב הקיים לפיו הלימודים בכיתות ה’ עד י’ מתקיימים יומיים בשבוע, מלבד בערים כתומות או אדומות בהן מושהית הלמידה למשך שבוע.

"ילדי כיתות ה׳-י׳ מופקרים ואסור שיהיו בני ערובה של החלטות שרירותיות והרסניות", כתב שפע אתמול בחשבון הטוויטר שלו, "מחר בוועדת החינוך אעצור את המחדל ואדאג שיחזרו ללימודים בהקדם". בשבוע שעבר הצביע שפע נגד דחיית הבחירות בניגוד לעמדת סיעתו, כחול לבן.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כיתות ה’ עד י’ הן השכבות שהגיעו למספר הקטן ביותר של ימי למידה בבית הספר בשנת הלימודים הנוכחית. מתווה הלמידה שלהן כולל למידה של יומיים עד שלושה בשבוע בבית הספר, וביתר השבוע למידה מרחוק. אך המתווה הזה פעל למשך השבועיים הראשונים של שנת הלימודים, ולאחר מכן ישראל נכנסה לסגר השני, בו כלל התלמידים עברו ללמידה מרחוק בלבד, ולמפגשים באוויר הפתוח. מלבד תלמידי י’ שחזרו יחד עם התיכונים, תלמידי ה’ עד ט’ חזרו ללימודים פיזיים במתווה של יומיים או שלושה בשבוע רק ב-1 בדצמבר.

החל מלפני שבועיים הוגבלו הלימודים בכיתות ה’ עד י’ מחדש לפי צבעי הרמזור, כך שבערים כתומות או צהובות מושהית הלמידה בבתי הספר למשך שבוע. עתה, לפי התקנות שאישרה הממשלה, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר לכיתות ה’ עד י’ בכלל הארץ, והם ילמדו בלמידה מרחוק בלבד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website