אפי נוה יתייצב הבוקר (א’) לדיון בפרשת נתב”ג

עו"ד אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, מתייצב הבוקר (ראשון) בבית משפט השלום בראשל"צ, לראשונה כנאשם, במשפט המתנהל מולו בפרשת נתב"ג.

כזכור, בדצמבר האחרון הוגש נגד נוה כתב אישום, המאשים אותו בכניסה ויציאה מישראל שלא כחוק, ובקבלת דבר במרמה. בפרשה הואשמה גם בת זוגו של נוה, בר כץ, באותן עבירות.

האירוע בגינו נוה מואשם התרחש באוקטובר האחרון, אז על פי כתב האישום הגיעו נוה וכץ לנתב"ג בחזרה מטיסה משותפת, ונכנסו לארץ כאשר נוה נצמד אל נוסעת אחרת לאחר שהעביר לכץ את כרטיס הכניסה המוחתם שלו לארץ, על מנת שלא תצטרך להחתים את דרכונה. זאת, על פי האישום, על מנת להסתיר מאישתו של נוה, עמה הוא מצוי בחודשים האחרונים בהליך גירושין, את טיסתו המשותפת עם בת זוגו החדשה.

לאחר הגשת כתב האישום, עורכי דינו של נוה, בראשם עו"ד בועז בן צור, טענו כי כנגד נוה מבוצעת אכיפה בררנית, וביקשו לקבל מהפרקליטות חומרים שונים, בהם דוגמאות לתקדימים ולמקרים אחרים בהם הוגשו אישומים כמו אלה המיוחסים לו.

הפרקליטות הגיבה לבקשת עורכי דינו של נוה, ודחתה את הטענה לפיה מדובר באכיפה בררנית. עם זאת, לטענת הפרקליטות, נוה אינו זכאי לקבל את כלל החומרים אותם ביקש מידי הפרקליטות.

לצד פרשה זו, נוה הוא החשוד המרכזי גם בפרשת מינוי השופטים שלא כדין. בפרשה זו, חשוד נוה כי ניצל את מעמדו כיו"ר לשכת עורכי הדין וכחבר הועדה למינוי שופטים, על מנת להביא למינוין של שופטים ושופטים בתמורה לשוחד, בין היתר מיני. המשטרה חושדת בכך שבדרך זו מינה נוה שופטת שלום, וניסה למנות שופט מחוזי. בעקבות חקירתו בפרשה חמורה זו, נתפטר נוה מתפקידו כיו"ר הלשכה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website