ארבע מהחשודים ברצח עאישה ראבי שוחררו למעצר בית

בית משפט השלום בראשון לציון שחרר הבוקר (חמישי), לבקשת המשטרה, ארבעה מחמשת החשודים ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, למעצר בית של שישה ימים, במהלכם החשודים לא יוכלו ליצור קשר עם המעורבים. מעצרו של החשוד החמישי הוארך בשישה ימים.

על פי החשד, ובעקבות פעילות משותפת של שב"כ והמשטרה, מספר קטינים תלמידי ישיבת "פרי הארץ" ברחלים, היו מעורבם פיגוע הטרור בו נרצחה עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, סמוך ליישוב רחלים באוקטובר 2018.

ההתנחלות רחלים. ארכיון (צילום: פלאש90)

על רקע הטענות לפיהן זכו הקטינים לתנאים לא ראויים וליחס לא חוקי, נמסר משב"כ כי "כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק מצד הפרקליטות ובתי המשפט, וכי במהלך החקירה זכו הנחקרים לכלל התנאים המתחייבים בחוק בהתאם לגילם ולאמונתם. מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס, שנועד לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה, תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו. שירות הביטחון הכללי מדגיש כי הארגון לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור באשר היא".

בתחילת השבוע נפגשה שרת המשפטים איילת שקד עם משפחות חמשת העצורים, ומארגון ‘חוננו’ המייצג את החשודים נמסר כי "המשפחות מודות לשרה על הפגישה ועל ההקשבה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website