ארגון הכבאים פתח בעיצומים החל מהיום (ג’) “עקב התנכלות ההנהלה”

עובדי מערך הכבאות פתחו הבוקר (רביעי) בעיצומים שבאו על רקע שינוי מבחני הכשירות המבצעיים ללא מתן מענה ראוי לעובדים ותיקים או לעובדים שנפצעו במהלך שירותם.

"אנו נכנסים היום לעיצומים שנכפו עלינו עקב התנכלות, איומים ופגיעה קשה ומתמשכת של ההנהלה", מסר הבוקר יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי. "כולנו חווים את משבר הקורונה הרפואי והכלכלי ומודעים למצב השורר במשק ויכולים להבטיח שלא תהיה פגיעה ולו הקלה ביותר במענה המבצעי לאזרח".

אבי אנקורי. יו"ר ארגון הכבאים (צילום: קובי וולף)

במסגרת העיצומים יעברו הכבאים לעבודה במתכונת שבת לכל אורך השבוע וימנעו מהשתתפות באימונים. בארגון עובדי הכבאות הדגישו כי במסגרת העיצומים לא תהיה פגיעה במענה המבצעי לאזרחי המדינה, וכל קריאה למוקד 102 תמשיך להיענות בצורה מיטבית.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתחילת השבוע הזמין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד את נציב הכבאות דדי שימחי לפגישה, במטרה לייתר את הצורך בצעדים ארגוניים. על פי ההסכמות שהושגו באוקטובר בבית הדין לעבודה, אמורה הייתה פגישה שכזה להתקיים כשבוע טרם נקיטת צעדים ארגוניים, אולם הסכמות אלו קבעו גם במפורש כי במהלך תקופה זו תקפיד הנציבות על ‘הקפאת מצב’ ותמנע מנקיטת צעדים חד צדדיים.

באגף הממונה על השכר באוצר הבינו ששינוי מסוג זה הוא מהותי ובעל השלכות רוחב, והביעו נכונות להיכנס למשא ומתן עם נציגי העובדים וההסתדרות בנושא. במקביל לכך, נציב הכבאות דדי שימחי החל לקבוע עובדות בשטח ולהכריח כבאים לבצע את מבחני הכשירות ללא הסכם מסוג זה.

סוגיות נוספות המופיעות בסכסוך הן השימוש שנעשה במצלמות האבטחה בתחנות הכבאות, המיועדות לצרכי שמירה על המבנים והציוד, לצורך מעקב אחר עובדים ופתיחת הליכים משמעתיים נגדם, והטלת חובת גילוח גורפת בכבאות, גם על עובדים המקיימים אורח חיים דתי וכאלו שיש בידם אישורים רפואיים בגין מחלות עור שונות.

בארגון העובדים הדגישו כי שכרו מטעמם את  ד"ר אמיר פרי, מומחה לבטיחות וניהול סיכונים, שקבע באופן חד משמעי ולאחר מחקר מעמיק כי אין סכנה בטיחותית בעבודת הכבאות לבעלי זקן.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website