ארגון המורים לשר החינוך: “המנע מנקיטת הליכים נגד בית הספר הריאלי, מנהלו, וסגל מוריו”

ארגון המורים שלח אמש (ראשון) מכתב דחוף לשר החינוך יואב גלנט, בדרישה שיחזור בו מההזמנה לשימוע של מנהלי בית הספר הריאלי בחיפה, ולקיים במקומם שיח עם המנהלים. "מדובר בפגיעה חמורה במעמד עובדי ההוראה ובמקצוע ההוראה", כתב הארגון.

ארגון המורים מחה בפני השר על כך שההחלטה, כבדת המשקל, התקבלה בתהליך בזק, ללא שיתוף הארגון שמייצג את המנהלים. עוד הטיל הארגון ספק משפטי בהליך כולו. לטענת ארגון המורים, משרד החינוך איים באופן מפורש שימנע מבית הספר תקצוב והכרה במוסד. בית הספר הריאלי בחיפה מוגדר במשרד כ’מוסד מוכר שאינו רשמי’, בדומה למוסדות חינוך חרדיים רבים שמקבלים מימון חלקי ממשרד החינוך והלימודים בהם כרוכים גם בתשלום מהורי התלמידים.

עוד טענו בארגון כי מנדי רבינוביץ, מנהל החטיבה העליונה של בית הספר קיבל אזהרה מפורשת שהעסקתו כמנהל נמצאת בסכנת ביטול. "יש לנו חשש לסתימת פיות של ציבור עובדי ההוראה, וחשש לניצול פוליטי של עידן טרום הבחירות על גבם", נטען במכתב לשר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רבינוביץ ויוסי בן דוד, מנכ"ל כלל בתי הספר של הריאלי, זומנו לשימוע בעקבות יום עיון שהיה אמור להיערך בבית הספר בשבוע שעבר בנושא זכויות אדם בשטחי יהודה ושומרון.  ביום העיון היו אמורים לקחת חלק, בין היתר, מנכ"ל ארגון ‘בצלם’ חגי אלעד ועו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח.

בעקבות הידיעה על יום העיון, אותו יזמו והובילו תלמידי בית הספר, יצאה תנועת הימין ‘אם תרצו’, בשיתוף מספר הורים ותלמידים מבית הספר, במחאה על עצם קיומו. בין היתר התייחסו המוחים לדו"ח האחרון של ‘בצלם’ שפורסם בכל העולם וקבע שישראל היא מדינת אפרטהייד בכל שטחה.​ בעקבות המחאה, בוטל יום העיון.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website