ארגון השחקנים מאיים לתבוע את פירוקה של הפועל עפולה בכדורגל

הפועל עפולה מהליגה הלאומית בכדורגל מגיעה, שוב, למצב בו שחקני הקבוצה מבקשים להשבית את אימוניהם בעקבות אי תשלום משכורות מחודש נובמבר, ואי הפרשת כספים כנדרש לקרנות הפנסיה. ארגון שחקני הכדורגל הודיע שאי תשלום המשכורות מחר (חמישי) בבוקר, יוביל לשביתה ואיים כי יפנה לבית המשפט בדרישה לפרק את המועדון.

במכתב ששלח היום להנהלת הקבוצה, העניק ארגון השחקנים ארכה עד מחר בשעה 10:00 לשלם את משכורות חודש נובמבר ודצמבר ולהפריש את הספים לקרנות הפנסיה. באם לא ישולמו הכספים יפנה הארגון לבית המשפט, בדרישה לפרק את העמותה.

"כידוע לכם, המועדון לא שילם לשחקנים את שכר חודשים נובמבר ודצמבר 2018, כמו כן קיים חוב לקופות הגמל השונות וזאת על אף שמועד תשלום השכר לפי כל דין חלף לו" כתבו אנשי ארגון השחקנים, "ככל שהמועדון לא ישלם את מלוא חובותיו עד ל-10 בינואר 2019 וימציא לנו מסמך המעיד על תשלום כאמור, נאלץ לפנות לבית המשפט בבקשה לפירוק העמותה. האמור במכתב זה מבלי לוותר על כל זכות/טענה ו/או סעד העומדים לשחקנים ו/או לנציגותם”.

האיום בהשבתת האימונים הושמע כבר בתחילת השנה, כששחקני הקבוצה מחו על אי תשלומי משכורת ספטמבר. לאחר שהשחקנים שקלו תחילת חודש נובמבר להשבית את האימונים, החליטו במועדון לשלם לשחקנים את הכספים המגיעים להם באיחור של שבועיים, גם את משכורת אוקטובר קיבלו השחקנים באיחור של שלושה שבועות.

זוהי לא הפעם הראשונה שמועדון הפועל עפולה עומד בפני בעיית תשלומים ואיומים בשביתה. בשנת 2013 השביתו שחקני הקבוצה את האימונים בחודש דצמבר, לאחר שלא קבלו את הכספים שהגיעו להם לפי החוזים עליהם חתמו מול המועדון.

הפועל עפולה היא לא הקבוצה הראשונה או האחרונה שנקלעת לבעיות כלכליות בליגות הבכירות בכדורגל וכדורסל ולא משלמות את המשכורות של שחקניהם בזמן. בעיה הלנת השכר בספורט הקבוצתי הישראלי דורשת שינוי רציני ומעמיק יותר מפתרון חד פעמי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website