ארגון שחקני הכדורגל העולמי: “להפסיק לשחק במקומות בהם התפרצה הקורונה”

ארגון שחקני הכדורגל העולמי ‘FIFPRO’ קורא להפסיק את משחקי הכדורגל במקומות בהם התפרצה מגיפת הקורונה ולאפשר לשחקנים לעשות את הצעדים הנדרשים כדי לשמור על בריאותם. 

היום (רביעי) התברר שטימו הוברס, שחקנה בן ה-23 של קבוצת האנובר 96 מהליגה השנייה בגרמניה, אובחן כחולה בקורונה. בעקבות כך, שחקנים בקבוצתו יצטרכו ככל הנראה להיכנס לבידוד. במקביל, התאחדות הכדורגל האנגלית החליטה לדחות את משחקה של קבוצת ארסנל מול מנצ’סטר סיטי שהיה מתוכנן להתקיים הערב, בעקבות מפגשם של שחקני ארסנל עם אבנגלוס מרינאקיס, בעלי קבוצת אולימפיאקוס היוונית ונוטינגהאם פורסט מהליגה השנייה באנגליה, שאובחן אתמול כחולה בקורונה. 

אבנגלוס מרינאקיס, בעלי קבוצת אולימפיאקוס, שחלה בקורונה. 27 לפברואר 2020 (Photo by Sebastian Frej/MB Media)

התפרצות הנגיף מעוררת ויכוח בעולם הספורט האם להמשיך לשחק כדורגל במצב שנוצר, גם אם זה אומר שהמשחקים יתקיימו ללא קהל. הקבוצות ומנהלי הליגות מעוניינים כמובן שהשחקנים יעלו לכר הדשא, כדי לצמצם את ההפסדים הכלכליים. בכדורגל האיטלקי כבר הודיעו על הפסקת הליגות עד ה-3 לאפריל ובצרפת החליטו שהכדורגל ימשיך ללא קהל עד ה-10 לאפריל. 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי ארגון שחקני הכדורגל העולמי "נסיעות חוצות גבולות והשתתפות במשחקים מייצרות סיכון גבוה להידבק בנגיף הקורונה ומשפיעות על כולם, החל מהצופים והשחקנים למנהלי המשחקים וצוותי המועדונים". בארגון ממשיכים ומסבירים את הסכנות ששחקני הכדורגל נדרשים להתמודד איתם, כל עוד הם מוחרגים מהתקנונים של המדינות בשם הקריאה להמשיך את הספורט כרגיל "כדורגלנים מקצועיים, כמו עובדים אחרים, מודאגים מכך שהם ובני משפחותיהם וחבריהם ייחשפו לווירוס הקורונה במהלך היומיום שלהם. עבור השחקנים, החשיפה שלהם עשויה להגיע במהלך נסיעות, אימונים וימי משחק. יש לתאם כל פעולה שנוגעת לפעילויות אלה בשיתוף פעולה הדוק עם השחקנים וארגוני השחקנים".

הודעת ארגון השחקנים העולמי (FIFPRO) על רקע התפשטות הקורונה:
קורא לגורמים המרכזיים בעולם הכדורגל לנקוט בצעדים שקופים ומחושבים מתוך מחשבה על בריאות הציבור והשחקנים.
ארגון השחקנים העולמי מבקש ממעסיקים ומארגני תחרויות, לכבד בקשות שחקנים לדחות משחקים ואימונים בשל חשש מהידבקות בנגיף. https://t.co/xrQtCpMjsv

— ארגון שחקני הכדורגל (@IFPO_official) March 11, 2020

"אנו מבקשים מהמעסיקים וממארגני התחרויות לכבד את רצונם של שחקנים לנקוט באמצעי זהירות לטווח קצר כולל דחיית אימונים ותחרויות. אנו תומכים בשחקנים ובארגון השחקנים שלהם שביקשו השעיה או דחייה של פעילויות כדורגל במדינות שלהם" אומרים בארגון וקוראים "לאחד כוחות וליצור סולידריות במטרה למצוא את הדרכים הטובות ביותר לטפל במשבר ולשמור על הבריאות של שחקני הכדורגל".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website