ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל לשרי הבריאות והספורט: “החריגו אותנו מהסגר”

ברקע הסגר המתוכנן מיום שישי, בספורט הישראלי ובפרט בענף הכדורגל פועלים על-מנת לא להשבית את הליגות. ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל פנה היום (שני) לשר הבריאות יולי אדלשטיין, ולשר התרבות והספורט חילי טרופר בו קראו "להמשיך את העונה מחשש שהענף ייפגע בצורה קשה".

גם יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון ויו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון שלחו מכתבים מטעמם לראשי משרד הבריאות בבקשה להחריג את הכדורגל המקצועני מהסגר. נכון לרגע זה, משרד הבריאות מתנגד להמשך קיום הליגות, בעוד שר הספורט חילי טרופר טרם התבטא בנושא.

"שחקני ושחקניות הכדורגל, בדומה לעוסקים בענפי ספורט אחרים, ספגו פגיעה כלכלית קשה ביותר עקב השבתת הליגות במשך כחודשיים בגל הראשון של הקורונה", כתבו קארין סנדל יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל ומנכ"ל הארגון, מושיקו מישאלוף.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"השבתה נוספת של הליגות המקצועניות בכדורגל, תפגע אנושות בענף ותנחית מכה כלכלית על שחקני ושחקניות הכדורגל, שרבים מהם יתקשו להתאושש ממנה. מן הראוי לציין כי משחקי הליגות מתקיימים תחת פרוטוקול מחמיר, ללא קהל ובהתאם לתנאי התו הסגול, כפי שאושר על ידי משרד הבריאות. אסור להתעלם מהפגיעה באוהדים הרבים שהכדורגל מספק להם הנאה מרובה, מעשיר את חייהם, ומהווה עבורם הרבה יותר מתחביב" הוסיפו.

יו"ר ארגון שחקני ושחקניות כדורגל קארין סנדל: "השבתת נוספת של הליגות המקצועניות בכדורגל, תפגע אנושות בענף" (צילום: מושיק אושרי, אס"א ת"א)

אורן חסון טען במכתבו כי עצירת פעילות הכדורגל בישראל "עלולה להמיט חורבן על הענף" והוסיף כי, "הכדורגל הישראלי עתיד להפוך למצורע, לא פחות. אות קין של ממש ילווה אותנו. בעוד שבמדינות אחרות באירופה כבר מתקיימים משחקים בנוכחות קהל, אנו עלולים למצוא את עצמנו ללא קהל וללא משחקים. הכדורגל כפי שהכרנו יחדל מלהתקיים".

"איני מוצא סיבה לעצור את המשחקים. נענינו לכל בקשה שלכם בנושא, שינינו את מועדי פתיחת הליגות השונות, הפכנו מודל ודוגמה להתנהלות אחראית, ואבוי אם בכל אלה לא יהיה די כדי להבטיח את המשך המשחקים" כתב חסון.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website