ארגוני המורים הודיעו כי אם תימשך השביתה בחיפה – לא יתקיימו לימודים בעיר

בעקבות שביתת עובדי חיפה, הודיעו ראשי ארגוני המורים כי ישקלו גם הם להשבית את הלימודים בעיר. הבוקר (חמישי) הודיע ועד עובדי עיריית חיפה כי השביתה אינה מוגבלת בזמן, זאת על רקע סירוב העירייה להיכנס למו"מ בנוגע לסוגיות שבמחלוקת: צעדים חד-צדדיים, סוגיות של תקינה ועומסי עבודה, אי-מתן קביעויות לעובדים ועוד.

במכתב ששלחה היום מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד,  לראש העיר עינת קליש-רותם ולד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, נכתב כי "בשל השביתה נוצר מצב בלתי נסבל במוסדות החינוך, כאשר הפסולת נערמת והמצב ההגייני התדרדר לכדי סכנה לבריאותם של התלמידים. השהות במוסד לא רק מסכנת את התלמידים היא גם לא מאפשרת לעובדי ההוראה לנהל את שגרת יום הלימודים. אם השביתה תימשך גם מחר, עובדי ההוראה יגיעו אך לא נאפשר כניסתם של תלמידים".

זבל נערם ברחובות חיפה (ללא קרדיט)

לדבריה הצטרף יו"ר ארגון המורים, רן ארז, בהודעה ששלח למורי החינוך העל-תיכוני בעיר, אך הסתייג והוסיף: "איננו מעוניינים להשבית את מערכת החינוך שביתה מיותרת, אם אין צורך בכך".

"בשל שביתת עובדי התברואה בעיריית חיפה עלול להיווצר מצב תברואתי בביה"ס אשר לא מאפשר קיום לימודים", חידד ארז. "פנינו למנכ"ל משרד הבריאות על מנת שישלח מפקח תברואה מטעמו, כדי שיחליט האם ניתן לקיים לימודים במצב זה, המהווה סכנה בריאותית לתלמידים ולמורים. דרישתנו היא לטפל באופן דחוף ביותר, ובהתאם לתוצאות הבדיקה נחליט על המשך הצעדים. לאור תוצאות הבדיקה נפסיק את הלימודים בביה"ס שבהם לא ניתן לקיימם".

כזכור, לאחר ששביתת האזהרה של עובדי העירייה אמש לא נענתה בתגובה מצד ראש העיר, שנמנעת מלהיפגש עם נציגות העובדים – הודיע הבוקר הוועד כי השביתה תימשך בלא הגבלת זמן. במסגרת השביתה שובתים גם גני הילדים – למעט גני החינוך המיוחד שהוחרגו על-ידי ועד העובדים. גם הצהרונים והמועדוניות פועלים כרגיל, למעט אלו המופעלים על ידי עובדי העירייה בבתי הספר: שלווה, דרור, יבניאלי, חופית, גורדון ולאו-בק. בדף הפייסבוק של העירייה ציינו כי "בתי הספר היסודיים והתיכוניים יפעלו כסדרם, בחינת הבגרות בהיסטוריה תערך כמתוכנן".

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד (צילום: תומר ניוברג/ פלאש 90).

השביתה הוכרזה לאחר שקליש-רותם תקפה בבוטות את ועד העובדים ברשתות החברתיות מוקדם יותר השבוע, ועל רקע סכסוך העבודה שהוכרז בעירייה לפני שבועות מספר. "חשוב לנו להבהיר שכל מה שאנחנו מבקשים זה לשמור על הקיים ללא פגיעה בציבור העובדים ובתנאי העסקתם", כתב יו"ר ועד עובדי העירייה, דוד וקנין, בהודעה שנשלחה לעובדים ביום שלישי השבוע, "אנו מדברים על קביעויות, מילוי חוסר בעובדים (סייעות, מלוות, עובדי תברואה ותפקידים שלא מאוישים – נ.כ),  צעדים חד-צדדיים ועוד". בשיחות שקיים וקנין עם העובדים השבוע הבהיר כי "יש דברים שצריך לתקן, אבל בהידברות ובהסכמות. אנחנו תמיד נמצא את הפתרונות, אבל לא כשצד אחד מכופף את השני".

בעיריית חיפה בחרו שלא להגיב לדברים. משרדי החינוך והבריאות טרם הגיבו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website