ארד לנוי דריהן באליפות העולם בגלישה, ספיצ’קוב תייצג את ישראל בטוקיו

אליפות העולם בגלשני RS:X שהתקיימה בסורנטו אוסטרליה הייתה המבחן האחרון לקביעת נציגי ישראל למשחקים האולימפיים בסיומה קטי ספיצ’קוב בת ה-21, סגנית אלופת העולם היוצאת, הבטיחו מקומם בטוקיו, על -אף זכייתה של נוי דריהן במדליית הארד, מאחר ורק זכייה בזהב הייתה שולחת את דריהן לטוקיו על חשבונה של ספיצ’קוב. לאחר השיוט ערערה דריהן על כך שספיצ’קוב חסמה אותה במכוון. שחר צוברי בן ה-34 המדליסט האולימפי מבייג’ין 2008, סיים ראשון מבין הישראלים וזכה בכרטיס לטוקיו שתהיה האולימפיאדה הרביעית שלו ברציפות.

דריהן בת ה-21 מהפועל אילת, זינקה לפנות בוקר אל שיוט המדליות מהמקום ה-2 אליו הגיעה בתום 12 ימי התחרות, וסיימה תשיעית, מקום אחד לפני ספיצ’קוב. האלופה האולימפית שרלין פיקון מצרפת סיימה שניה בשיוט המדליות אחרי הי מאן צ’אן מהונג קונג, אבל זה הספיק לצרפתיה כדי לעקוף את דריהן ולזכות במדליית הכסף. ליליאן דה חאוס ההולנדית, אלופת אירופה, נותרה ראשונה והוכתרה כאלופת העולם.

נוי דריהן זוכה במדליית הארד באליפות העולם בלשני רוח 2020 (צילום: איגוד השייט)

קטי ספיצ’קוב זוכה במדליית הכסף באליפות העולם בגלשני RS:X 2019
(צילום: ROBERT HAJDUK, באדיבות איגוד השייט בישראל)

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הדרמה הגדולה התחוללה בזינוק לשיוט המדליות, כששתי הישראליות נאבקו על מיקום, התעמתו במים ובעקבות כך דריהן נענשה וזינקה מהמקום התשיעי. זה גם מה שבסופו של דבר פגע בה, מאחר שהיא דורגה ראשונה לפני השיוט. בסופו של דבר דריהן סיימה במקום התשיעי את שיוט המדליות וספיצ’קוב עשירית. 

יו"ר איגוד השייט גילי אמיר: "לנוי מגיע כל הכבוד על תחרות מדהימה. נכחתי בסירה יחד עם אלי צוקרמן בזמן הזינוק לשיוט המדליות ולא ראינו משהו לא תקין בהתנהלותה של קטי. בהמשך, הערעור של נוי נגד קטי נדחה על ידי ועדת התחרות. אם נוי תרצה לערער על תוצאת המבחנים לטוקיו היא תוכל לעשות זאת בארץ מול הערכאה השיפוטית של איגוד השייט". אלי צוקרמן המנהל המקצועי של איגוד השייט: "קטי ספיצ’קוב הפליגה בצורה חוקית לגמרי וזכתה בנצחון במבחנים האולימפיים בצורה חוקית ומכובדת. אצלנו מנצחים ומפסידים בים. נוי עשתה אליפות עולם מדהימה והשיגה הישג שיא. כל הכבוד!"

שחר צוברי ונוי דריהן באליפות העולם בגלשני רוח 2020 (קרדיט: איגוד השייט)

שחר צוברי, שזינק מהמקום השלישי היום, סיים שישי בשיוט המדליות וירד שלב אחד אל מקום 4 כללי. המדליסט האולימפי מבייג’ין 2008 יופיע במשחקים האולימפיים בפעם הרביעית ברציפות. תום ראובני, סיים עשירי בשיוט וגם עשירי כללי, כשהוא מדורג ראשון בקטגוריה עד גיל 21.

מאמן הגברים גור שטיינברג סיכם את החתחרות: "יש לנו נציג מצויין לאולימפיאדה. שחר יתמודד ביפן על מדליה. העבודה בנבחרת בשנתיים האחרונות הביאה לשיפור מתמשך בכל תחרויות המטרה. באליפות העולם הזאת, אפילו יותר מהמטרה, הגיעה הנבחרת לשני נציגים בשיוט המדליות, כאשר צוברי אף נאבק עד השנייה האחרונה על מדליית ארד. אנחנו נמשיך באותה שיטה עם עבודת הנבחרת עד המדליה בטוקיו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website