ארנון בר-דוד: אנו על סף סיכום לדחיית הפגיעה בפנסיות הוותיקות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הודיע הבוקר (ראשון) כי אחרי משא ומתן שניהל בשבועות האחרונים, הן עם הנהלת משרד האוצר והן עם בכירים בשוק ההון, הגיע על סף סיכום לדחיית הקיצוץ הצפוי בקצבאותיהם של עמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות, שאמור היה להיכנס לתוקף בסוף השבוע הקרוב. בר-דוד מסר כי "חייבים לגלות אחריות ורגישות חברתית לאוכלוסייה הוותיקה, בוני המדינה. נושא הגמלאים נמצא בראש סדר מעייני ולא אתן לפגוע בגמלאים".

בשבוע שעבר פנה יו"ר ההסתדרות לשר האוצר משה כחלון וביקש את התערבותו הדחופה במשבר, פנייה שגובתה גם בהפגנה של אלפי קשישים ביום שלישי. ארגון המורים הצטרף גם הוא והכריז הבוקר על סכסוך עבודה. יו"ר הארגון, רן ארז, קרא "לארגוני עובדים נוספים להצטרף אלינו, המאבק הוא מהצודקים ביותר ועבור אלה שזקוקים לו ביותר. לא ניתן ידינו לפגיעה בגמלאי הקרנות הוותיקות". במקביל, בית המשפט העליון ידון השבוע בעתירה של מספר קבוצות מבוטחים הדורשים צו ביניים שיעצור את הקיצוץ הצפוי.

יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד (צילום: פלאש 90)

כזכור, ביולי 2018 החליטה הממונה הקודמת על שוק ההון הפנסיה והביטוח, דורית סלינגר לאפשר לחברת עמיתים המנהלת את קרנות הפנסיה הוותיקות לבצע קיצוץ של 1.2% בקצבאות של המבוטחים תוך שנה. ברשות הסבירו אז את הקיזוז כצעד הכרחי, הנובע ממצבן האקטוארי של הקרנות שנכנסו לגרעון לאחר שוועדת הכספים נמנעה מהעלאת גיל הפרישה לנשים, מאחר ולא הצליחה להגיע להסכמות עם פקידי האוצר בנושא. במהלך החודשים הבאים לאחר אותה ישיבה בוועדת הכספים, לא נרשמה התקדמות של ממש לקראת חקיקה בנושא עד שהוחלט על פיזור הכנסת. נושא גיל הפרישה לנשים, שנמצא במוקד הדיון, צפוי להיפתח לדיון בכנסת הקרובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website