ארנון בר-דוד לחברי ההסתדרות: “המשק הישראלי בסכנה, גם אנחנו תחת האלונקה”

"מעולם המשק הישראלי לא היה במבחן ובסכנה כמו במשבר הזה", כך כתב יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לחברי הארגון היום (חמישי) על רקע החרפת משבר הקורונה. "אני מרגיש בימים האחרונים את גאוות העובדים בבית שלנו ואת אהדת הציבור כולו למהלכים שלנו ולדאגה לכלל המשק. אני גאה בכל אחת ואחד מכם, במסירות, בהקרבה ובשירות שאתם מעניקים לאזרחי ישראל".

בר-דוד התייחס להחלטה שקיבל סביב חתימת ההסכם לשעת חירום במגזר הציבורי וכתב: "כל טעות בשיקול הדעת שלי הייתה יכולה לפגוע ביכולת מקומות העבודה לשרוד, והיתה עלולה לפגוע במרקם ובסולידריות שבנינו בעמל רב בשנה האחרונה בבית של העובדים בישראל. לכן קיבלתי החלטה שגם אנו נרתם נסייע ‘ונכנס תחת האלונקה’".

לדברי בר-דוד, ההתמודדות עם המשבר מתחלקת לשני חלקים: "עד לאחר חג הפסח אנו יודעים לשמור על המשק בפתרונות שנתנו. אם המשבר יימשך לאחר חג הפסח נהיה במצב אחר לחלוטין, אשר גם איתו נדע להתמודד".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בסיום דבריו כתב בר-דוד: "אני מקווה שנחזור לשגרה במהרה ואבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם בריאות טובה. ביחד נמשיך לחזק ולשמור על ההסתדרות שתמיד תהא הבית של העובדים בישראל."

ביום שני השבוע חתמו יו"ר ההסתדרות והממונה על השכר באוצר על הסכם לאופן העסקת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום על רקע התפשטות מחלת הקורונה. ההסכם קובע כי עובד שנקבע שאינו נדרש לעבודה בתקופת המשבר, יצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר. במהלך חג הפסח יחולו תנאי החופשה המרוכזת הנהוגים. המעסיקים במגזר הציבורי וההסתדרות צפויים להקים גם קרן ימי חופשה משותפת לעת חירום, שתפעל כדי למנוע פגיעה בשכר העובדים שאין ברשותם את יתרת ימי החופשה הנדרשת.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website