אשדוד: אלפים בהלוויית אדמו”ר, עימותים במהלך פיזור ההתקהלות

אלפי חסידים באשדוד משתתפים במסע ההלוויה של האדמו"ר מפיטסבורג, הרב מרדכי לייפר, שנפטר מסיבוך של נגיף הקורונה. במקום התפתחו הפרות סדר. אשדוד נחשבת "עיר אדומה", בעלת תחלואה גבוהה. במקום הייתה נוכחות משטרתית, אולם לא נראתה כל אכיפה בשטח, על אף הצפיפות והדוחק שתועדו במקום.

במהלך מסע ההלוויה האלפים תועדו לא מקפידים על מרחקים של 2 מטרים, עם זאת מהתמונות שהגיעו מהמקום נראה שרוב המשתתפים הקפידו על עטיית מסכות. לנוכח ההתקהלות, ההספדים הופסקו אך מסע ההלוויה נמשך כסדרו. עם סיום ההלוויה, החלו עימותים בין החסידים לשוטרים שביקשו לפנות את השטח.

כוחות המשטרה שהוצבו במקום קראו למשתתפים להישמע להוראות, לשמור על הסדר הציבורי וכן להקפיד על קיום הנחיות משרד הבריאות. מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה שהיא תיערך בכוחות גדולים לקראת מסע ההלוויה. על פי המשטרה, הם אישרו השתתפות של 300-400 אנשים, אך בפועל, לפי ההערכות הגיעו למסע ההלוויה יותר מ-5,000 משתתפים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

האדמו"ר המנוח, רבי מרדכי יששכר בער לייפר, בן 64 במותו, הנהיג במשך כ-30 שנה חצר חסידית קטנה באשדוד, המונה כמה עשרות משפחות המרוכזות ב"קריית פיטסבורג" בעיר. לפני כחודשיים נדבק בקורונה ואושפז במצב קשה בבית החולים לניאדו בנתניה, והלילה הלך לעולמו.

הלוויתו של הרבי מפיטסבורג בבית העלמין באשדוד pic.twitter.com/nl1OFqGnVe

— Tomer Appelbaum (@tomerappelbaum) October 5, 2020

מפלס האלימות בין שוטרים לבין החברה החרדית עלה מדרגה, לאחר שאתמול (ראשון) עצרה המשטרה 31 חרדים החשודים בהתפרעויות בבני ברק ובירושלים, בה נפצעו שני שוטרים באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website