באוהל מבודד ובחליפות מיגון: כך סופרים את הצבעות מבודדי הקורונה

נמשכת ספירת הקולות מהבחירות לכנסת ה-23 ונכון להבוקר (רביעי), בתום ספירת 94% מהקולות, גוש הימין-חרדים בהובלת מפלגת הליכוד עדיין מוביל אולם לא מצליח להגיע ל-61 מנדטים להם הוא זקוק.

לאחר שאמש החלה ספירת הקולות במעטפות הכפולות הכוללות את קולות החיילים, נציגים ישראלים בחו"ל, מוגבלי נגישות, אסירים והשנה גם את מבודדי הקורונה, עומד גוש הימין-חרדים על 58 מנדטים מהם 36 לליכוד בראשות בנימין נתניהו. מפלגת כחול לבן עם 32 מנדטים, הרשימה המשותפת 16, ש"ס איבדה מנדט בספירה הלילית לטובת הליכוד ועומדת על 9, יהדות התורה, העבודה-גשר-מרצ וישראל ביתנו עם 7 כל אחת וימינה עם 6.

הקלפיות עם המעטפות הכפולות וההצבעות העובדים בשירות המדינה בחו"ל מובאות לקצין הביטחון של ועדת הבחירות (קרדיט: ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21)

השנה לראשונה נאלצה להתמודד ועדת הבחירות עם ספירת מעטפות כפולות איתן הצביעו אזרחים שבשל חשיפה אפשרית לנגיף הקורונה הצביעו בקלפיות מבודדות מיוחדות ובשל החשש להידבקות של סופרי הקולות, הספירה מתבצעת באוהלים מיוחדים כשהסופרים עוטים על עצמם חליפות מיגון, מסיכות פנים וכפפות וכל הליך הספירה מתבצע תוך הקפדה על תנאי סטריליות גבוהים, דבר שמעכב את הספירה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על-פי החוק, לוועדת הבחירות יש עד יום שלישי הקרוב, ה-10 במרץ, לסיים את ספירת הקולות ולפרסם את התוצאות הרשמיות, אז מתחיל מצעד המפלגות אל נשיא המדינה שם ידווחו לו על מי הן ממליצות וכעבור שמונה ימים אמור הנשיא ריבלין להודיע למי הוא נותן את המנדט להרכבת הממשלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website