באים לזה ביחד

לקראת המיזוג עם ערוץ עשר, הודיעה ההסתדרות על יציגות גם בקרב עובדי חברת רשת 13. עובדי החברה התאגדו על מנת להבטיח זכויותיהם בהליך. הנהלת רשת הביעה נכונות להתחיל בהליך הידברות בין הצדדים.

רשת היא חברת תוכן טלוויזיה הפועלת בערוץ 13, ממקימות ומפעילות ערוץ 2 עד פיצולו. היא כוללת אולפנים וחדרי שידור. בחברה יש כ-220 עובדים במגוון תפקידים, בהם טכנאי שידור, עובדי שיווק ומכירות, פרומו, דיגיטל, עובדי כספים, מנהל ומזכירות.

בשבוע שעבר אישרה הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בניגוד לדעת ראש הרשות, את מיזוג הערוצים ובכך נפתחה הדרך ליציאתו לפועל זאת לאחר מחאה ממושכת מצד עובדי ערוץ 10. חלקו של ערוץ 10 במיזוג יתבסס בעיקר על חטיבת החדשות שלו.

עובדי חברת החדשות של ערוץ 10 התאגדו באמצעות ארגון העיתונאים בהסתדרות כבר לפני כחמש שנים, ואילו יתר עובדי הערוץ התאגדו אף הם על רקע המיזוג המתוכנן ביוני האחרון. ביולי הכריזו על סכסוך עבודה.

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים, עמיחי סטינגר, הודיע לאחרונה למנכ"ל רשת, אבי צבי, כי העובדים הצטרפו לשורות ההסתדרות, וכן על מינוי ועד פעולה מקרב העובדים. היום מסרה הנהלת רשת הודעה להסתדרות, בה הביעה נכונות להיפגש ולהתחיל בהליך הידברות בין הצדדים.

מוועד הפעולה של עובדי רשת נמסר: "החלטנו להרים את הכפפה בדקה ה-90 ולהתאגד. רשת היא משפחה ולכן בחרנו בערבות הדדית.  אנו תקווה שנצליח לצלוח את האירועים הצפויים לנו, תוך שמירה על כבודם וכבודן של כל עובדי ועובדות רשת מדיה בע"מ".

הנהלת רשת 13 שלחה בתגובה מכתב לעובדיה בו נכתב: "בימים האחרונים הודיעו חלק מעובדי החברה על רצונם להתאגד. לנוכח הפנייה, הודיעה היום הנהלת "רשת 13" כי היא מכבדת את זכויות העובדים להתאגדות.

"במשך כ – 12 שנים, פועלת הנהלת החברה הנוכחית, בגיבוי מלא של בעלי המניות, לדאוג לביטחון כלל עובדי "רשת 13" ורווחתם ללא יוצא מן הכלל וכך גם ממשיכה ותמשיך לעשות בימים אלו.

"כל מידע אמין ורלוונטי, יובא בפני כלל עובדי רשת 13 כפי שנעשה לאורך כל התהליך.

"מאז ומעולם הנהלת "רשת 13" קיימה ומקיימת עם כלל עובדיה ( ללא יוצא דופן ) מדיניות דלת פתוחה ותמשיך כך בשיח מכבד, אחראי וחיובי."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website