בארה”ב הצפי לחדלות פרעון של אשראי בסיכון גבוה עולה | באירלנד הממשלה תגדיל את הגרעון | קרן המטבע מזהירה מנזקי האקלים

שיעור מקרי חדלות הפירעון התאגידי בארה"ב צפוי לעלות ל-12.5%

שיעור מקרי חדלות הפירעון התאגידי מתוך האשראי ברמת סיכון גבוה בארה"ב צפוי לעלות ל-12.5%  עד מרץ 2021 לעומת שיעור של רק 3.5% טרם המשבר, כך חוזים כלכלני ה-S&P Global. מדובר בזינוק במספר החברות הנמצאות בחדלות פירעון, ועל פי הכותבים ידרשו 233 מקרי חדלות פירעון, בעיקר מקרב חברות בעלות דירוג אשראי נמוך, כדי להגיע לנתון זה. בתרחיש הפסימי יותר הצפי עולה לרמה של 15.5% חדלות פירעון​.

 

קרן המטבע העולמי מזהירה שהשווקים לא לוקחים בחשבון את משבר האקלים

קרן המטבע הבינלאומי מזהירה כי שוקי ההון והמשקיעים אינם מתמחרים את נזקי משבר האקלים שמתחיל כבר להראות סימנים של פגיעה בבני אדם, כך דווח בגרדיאן. קרן המטבע המליצה לחייב חברות לפרסם את מידת חשיפתן לפגיעות שמקורן במשבר האקלים, ואת מידת התרומה שלהם למשבר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אירלנד תמשיך להשקיע עד להתאוששות המשק

כדי להימנע ממיתון ארוך והתאוששות איטית כמו זו של אחרי משבר 2008, באירלנד הממשלה הודיעה כי תמשיך להגדיל את מידת הסיוע למשק על אף הגידול בגירעון, ותדחה את ההתאמות הפיסקליות עד אחרי ההתאוששות, כך דווח בפייננשל טיימס. היועצים הכלכליים של הממשלה המליצו לערוך קיצוצים תקציביים רק כשהמשק יגיע חזרה לרמת הצמיחה שהייתה לפני המשבר. האירים לא ממהרים לחזור על הטעות שעשו לאחר המשבר הכלכלי של 2008, אז אימצו את מדיניות "הצנע" שכללה קיצוצים תקציביים נרחבים והאריכה את תקופת ההתאוששות ל-11 שנים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website