בדיקות סדירות ועומס מופחת: התנאים של ארגון שחקני הכדורגל לחידוש המשחקים

ארגון שחקני הכדורגל הישראלי פרסם את פרוטוקול החזרה למשחקים של ארגון השחקנים העולמי (FIFPRO), בו מוצגים מספר תנאים קריטיים לחידוש הפעילות בענף. הפרסום בא אחרי שאתמול (שבת) פרסמה שרת התרבות והספורט מירי רגב, תוכנית לחידוש פעילות ליגת העל וליגה הלאומית, לפיה תסתיים העונה הנוכחית בטורניר מיוחד, בו תוכרע האלופה, הנציגות למפעלים האירופאים, כמו גם היורדות והעולות בשתי הליגות הבכירות.

על פי הודעת הארגון, "בטרם הוחלט אם ומתי יחודשו משחקי הכדורגל העונה, בעלי העניין בענף העולמי עובדים על תוכניות חזרה הדרגתית לאימונים ומשחק בשבועות או בחודשים הקרובים. ארגוני השחקנים נמצאים בחזית השמירה על הבריאות והבטיחות של השחקנים בתהליך".

אנשי FIFRO דורשים מהתאחדויות הכדורגל המקומיות לקבל את ההחלטה על חזרת הכדורגל למגרשים בשיתוף עם ארגוני שחקני הכדורגל המקומיים. לפי הארגון העולמי, "השחקנים אינם היחידים שיהיו חשופים בתהליך הזה – השיקולים חייבים לכלול את צוות המועדון, צדדים שלישיים ואת הציבור הרחב. עם זאת, אין ספק שהשחקנים עומדים במרכז. אנו נדרוש הגנה מרבית על בריאותם ובטיחותם. בכל תרחיש של חזרה לשגרה יש לעבוד בתיאום עם ארגון השחקנים  המקומי".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הפרוטוקול המוצע, על מנת שלא לסכן בריאותית את השחקנים ואנשי הצוות, יש להפחית בתקופת החזרה את העומסים באימונים, לשמור על אמצעי היגיינה וריחוק, ולעקוב אחר סימנים ותסמינים קליניים, כמו חום או שיעול. במקרה של החלמה ממחלה, מציע הארגון, יש לחכות מינימום של 24 שעות לפני חזרה לאימון. עוד מוצע כי יבוצעו בדיקות אחידות לכל הקבוצות ולכל השחקנים  – גם בקבוצות בעלות תקציבים נמוכים.

ארגון השחקנים העולמי מציב מספר תנאים נוספים שבעיניו חייבים להתקיים במטרה להחזיר את הכדורגל לפעילות. בהם, מינימום של שלושה שבועות אימונים לפני תחילת חידוש העונה. יצירת הנחיות ונהלים במהלך המשחקים. ביטוח השחקנים טרם החזרה לאימונים. ביצוע התאמות למזג האוויר החם בקיץ וקיום המשחקים בשעות הערב. תנאי נוסף הוא חופשה מינימלית של בין שלושה לארבעה שבועות בין סיום עונת 2019-20 לפתיחת עונת 2020-21 במטרה לצמצם את העומס הפיזי על השחקנים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website