בהתאם להנחיות החדשות: יוגדל הקף פעילות מסגרות הרווחה

משרד העבודה והרווחה מגדיל את פעילות מסגרות הרווחה שצומצמו בעקבות משבר הקורונה ופותח את מעונות היום השיקומיים. על פי הודעת המשרד, השירותים יחזרו בהדרגה לפעילות החל מיום שלישי הקרוב, ללא התייחסות לפער שנוצר בחודש האחרון, ולכך שמצבם של מקבלי שירותי הרווחה הורע באופן משמעותי במהלך התקופה.

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס: "מדובר בבשורה משמעותית לאוכלוסיית מקבלי השירותים ממשרד העבודה והרווחה. אנו פועלים להחזיר את כל שירותי הרווחה שניתן בהתאם למגבלות ומתוך הבנה שאוכלוסייה זו זקוקה לסיוע שלנו כעת אולי אף יותר מאשר בימי שגרה".​

הפעילות שתורחב

במסגרת ההנחיות החדשות נערך המשרד למעבר פעילות של מעונות היום השיקומיים לילדים עם מוגבלויות מסיוע בבית, לעבודה בקבוצות קטנות של שלושה ילדים לכל מטפל במעון עצמו. זאת בהתאם לחזרה לפעילות של החינוך המיוחד ובהתאם להוראות משרד הבריאות. מעונות אלו יחזרו לפעילות בהדרגה החל מיום רביעי. פירוט והנחיות למעונות, לצוותים ולהורים יימסרו בהמשך בתיאום עם משרד הבריאות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במינהל שירותים חברתיים, ששירותיו בקהילה פעלו בעצימות גבוהה, יוגדל היקף הפעילות. מרכזי ‘עוצמה’ והתכנית ‘נושמים לרווחה’, המטפל במשפחות החיות בעוני, יעברו מהיקף פעילות של 70% לפעילות מאלה, כשחלק מהשירותים יינתנו מרחוק. כך גם תכניות לבני נוער בסיכון, לעולים ולהורים. המרכזים לטיפול באלימות במשפחה ימשיכו לפעול כרגיל במתכונת מלאה.

במינהל סיוע לבית המשפט ותקון, הנותן שירותי טיפול ופיקוח חברתי, שיקום ומניעה לעוברי חוק ולאוכלוסייה במצוקה קשה שבו פעלו שירותים רבים באופן מלא גם תחת מגבלות הקורונה, יעברו לפעילות מלאה או בעצימות גבוהה גם שירותים שפעלו באופן חלקי, ובראשם בתים חמים לבני נוער בסיכון ותכניות קהילתיות נוספות לבני נוער אלו.

ניידות על"ם שהושבתו ושירות נוצץ (שירות לנוער וצעירים) שפעלו בעצימות נמוכה, יעברו להיקף פעילות של 70%, בעיקר לטיפול פרטני באופן שעונה לדרישות משרד הבריאות. כך גם פעילות מית"ר (מרכז יום תומך רב-תחומי לנוער במצבי ניתוק) שפעלו בעצימות גבוהה ויחזרו לפעילות מלאה, ומרכזי מפתנים, המפעילים תכניות תעסוקה לנוער בקהילה, ימשיכו לפעול בעצימות גבוהה בהיקף של 70% על מנת שיעמדו בהנחיות משרד הבריאות.

מרכזי יום לטיפול בהתמכרויות ומרכזי תעסוקה לאנשים עם התמכרויות שפעלו בעצימות נמוכה או נסגרו יחזרו לפעול באופן מלא.

מרכזי היום ומועדוני מופת של האגף לאזרחים ותיקים ימשיכו לתת שירות של אספקת ארוחות חמות, ביקור שבועי של עובדת סוציאלית וקשר יומי מרחוק עם יתר חברי הצוות, וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

כל המסגרות החוץ ביתיות שעבדו במתכונת מלאה כגון מסגרות לילדים ולבני נוער בסיכון, פנימיות, ומסגרות לאנשים עם מוגבלויות ימשיכו לפעול כרגיל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website