בוטלה שביתת עובדי מקצועות הבריאות שתוכננה להתקיים בתחילת השבוע

בעקבות הבנות שהושגו בין הצדדים אתמול (חמישי) בשעות הערב, בוטלה שביתת עובדי מקצועות הבריאות שתוכננה להתקיים ביום ראשון הקרוב בשל טענות להפרה מתמשכת של סיכומים מצד משרד האוצר ושירותי בריאות כללית בנוגע להוספת תקנים ושיפור תנאי השכר.

יו"ר איגוד עובדי מקצועות הבריאות, אלי גבאי, אמר אמש כי בשעות האחרונות התנהל מו"מ מול משרדי הבריאות, האוצר ושירותי בריאות כללית במקביל, ובו הושגו הבנות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת. נציגי המשרדים והנהלת הכללית נתנו את התחייבותם לפתור כבר בימים הקרובים את העניינים הדורשים טיפול.

(צילום: shutterstock).

גבאי מסר: "אנו מודים ליו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, ארנון בר-דוד, על התערבותו האישית בפתרון המשבר, וכן למנכ"ל הכללית, למנכ"ל משרד הבריאות, למשנה לממונה על השכר באוצר וליו"ר ארגון עובדי הכללית על סיועם בגישור על המחלוקות".

בחודש מאי האחרון קיימו העובדים שביתה של מספר ימים בדרישה לפתור את נושא תת-התקינה, המביא לעומס עבודה חריג ולהתרחבות של צורות העסקה פוגעניות, כל זאת תוך פגיעה חמורה הן בעובדים והן באיכות השירות שניתן למטופלים. מדובר בכ-8,000 עובדי מערך מקצועות הבריאות, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות בכל בתי החולים הממשלתיים, הציבורים והעירוניים, לרבות בתי החולים של שירותי בריאות כללית וכל המכונים והמרפאות בקהילה. עד הימים האחרונים לא חל שינוי במצב העובדים, ולכן תוכננה השביתה, אך כאמור, הצדדים הגיעו להבנות והשביתה בוטלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website