בחירות 2019 – אבל מתי?

הודעות סותרות בתום פגישת רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: בעוד בסביבת בנט הודיעו כי השניים סיכמו על הליכה לבחירות, בליכוד מיהרו לסייג את המסר, והודיעו כי "השמועות על כך שהתקבלה החלטה על הליכה לבחירות אינן נכונות" וכי בתחילת השבוע ישוחח נתניהו עם ראשי הקואליציה במטרה לקבל החלטות בעניין. עוד הוסיפו בליכוד כי נתניהו משוחח כעת בטלפון עם כל ראשי סיעות הקואליציה, ואומר להם שאין סיבה ללכת לבחירות.

בהודעה מסביבת בנט ייחסו את ההליכה לבחירות לעמדתו של יו״ר כולנו, השר משה כחלון, ללכת לבחירות בהקדם האפשרי, וכי במצב זה אין היתכנות להמשך קיום הממשלה.

בהודעת נתניהו נאמר כי בנט לא יזכה בתיק הביטחון שהתפנה לאחר התפטרות ליברמן, בניגוד לאולטימטום שהציב לראש הממשלה. עוד נאמר בהודעה כי הפלת הממשלה בשלב זה תהיה "טעות היסטורית": "ראש הממשלה נתניהו הדגיש שחשוב לעשות כל מאמץ כדי לשמור על ממשלת הימין ולא לחזור על הטעות ההיסטורית של 92’ כשהפילו ממשלת ימין, העלו את השמאל לשלטון והביאו את אסון אוסלו על מדינת ישראל. ראש הממשלה נתניהו עדכן את השר בנט על כך שבשלב המיידי ראש הממשלה לוקח לידיו את תיק הביטחון לאור האתגרים הקריטיים העומדים כעת לפתחה של מדינת ישראל. בתחילת השבוע ראש הממשלה יקיים שיחות עם ראשי הקואליציה והוא סומך על אחריותם של השרים שלא יעשו טעות היסטורית של הפלת ממשלת ימין."

ללא דחיית הבחירות, יתקיימו הבחירות הבאות לכנסת ב-5 בנובמבר 2019 – יום שלישי הראשון בחודש נובמבר בשנה הרביעית מקיום הבחירות האחרונות. על פי החוק בישראל רשאיות סיעות הכנסת לחוקק חוק להקדמת הבחירות לתאריך מוסכם, שלא יעלה על 5 חודשים מחקיקת החוק.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website