בית הדין הורה לעובדי עיריית מעלות תרשיחא לחזור לעבודה עד לדיון שיערך היום בשעה 12:00

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הורה לעובדי עיריית מעלות תרשיחא לדחות את השביתה עד לדיון בעניינם שיערך היום בשעה 12 במעמד הצדדים. השופט יגאל גלם הורה לצדדים להתייצב לדיון בנוכחות כל הגורמים הבכירים המוסמכים לקבל החלטות, ונימק את ההחלטה הזמנית להורות לעובדים לשוב לעבודה ברצון לצמצם את הפגיעה "בתקופה זו בה המשק מתמודד עם השלכות קשות של משבר הקורונה".

עובדי העירייה ביקשו בשלב הראשון לשבות שביתה מוגבלת בזמן, היום ומחר, במחאה על הקיצוץ החד צדדי בשכרם. עד אתמול התקיימו כבר 50 שימועים וזומנו עוד 60 עובדים לשימוע, בו הודיעו להם על ביטול השעות הנוספות והכוננויות בעירייה – הפחתת שכר המוערכת ב-500 – 3000 שקלים בממוצע לעובד, וזאת על רקע מצבה הגרעוני של העירייה.

ביום שלישי השבוע שבתו העובדים שביתת אזהרה למשך יום אחד, ומאז סירבה העירייה לנהל עימם מו"מ. יו"ר ועד העובדים משה ביטון הבהיר לדבר כי דרישת העובדים בשלב הזה היא לנהל מו"מ, וכי לו היו מדברים איתם, היו נמנעים בעצמם מלשבות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עובדי מעלות תרשיחא הסכימו כבר ביוני השנה לקצץ 5% משכרם במסגרת הסכם התייעלות, בו הובטח להם כי העירייה לא תבצע התייעלות נוספת בשכר או בכוח אדם למשך שלוש שנים. עם החלפת מנכ"ל העירייה הודיע המנכ"ל החדש, אמנון אשל אסולין, על כוונתו לבטל את האפשרות לעבוד בשעות נוספות וכוננויות.

גם הפעם ועד העובדים היה נכון לשאת ולתת עם העירייה לפנים משורת הדין. זאת על אף ההסכם שנחתם מוקדם יותר השנה. הועד גם הציג חלופות שונות לפיתרון, אולם המו"מ התפוצץ לאחר שלטענת וועד העובדים, העירייה  הכניסה קבלן כוח אדם לביצוע עבודות בעיר באופן חד צדדי. בעקבות פיצוץ המו"מ החלה העירייה בזימון העובדים לשימועים, בהם הודיע להם על הקיצוץ בשכרם.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website